Trwa ładowanie...
d3aegx7

MIB: Należy dokończyć S3 i zrealizować pn. obejście Szczecina z tunelem pod Odrą

Warszawa, 09.06.2016 (ISBnews) - Rząd zalicza do priorytetów dokończenie budowy drogi ekspresowej S3 (Świnoujście - Lubawka, granica państwa z Czechami) i chce ponadto zrealizować północne obejście Szczecina wraz z budową tunelu pod Odrą na wysokości Polic (Police-Święta), poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas IV Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie.

Share
d3aegx7

"Kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju portów morskich w Szczecinie i w Świnoujściu mają nie tylko inwestycje portowe, ale również inwestycje infrastrukturalne dostępu do portów od strony lądu" - powiedział Adamczyk, cytowany w komunikacie MIB.

Szef resortu podkreślił jak ważne jest dokończenie drogi ekspresowej S3. Trasa ta ma strategiczne znaczenie dla układu komunikacyjnego Polski zachodniej. Jest też ważną drogą europejską. Stanowi fragment trasy międzynarodowej E65. Dokończenie S3 zapewni połączenie drogowe z południowymi granicami Polski i z Czechami. Poprzez sieć dróg czeskich zapewnione zostanie połączenie z portami basenu Morza Śródziemnego. Obecnie dostęp do portów morskich odbywa się przez drogi niemieckie prowadzące do portu w Rostocku, podano również.
(ISBnews)

d3aegx7

Podziel się opinią

Share
d3aegx7
d3aegx7