Trwa ładowanie...
d26eaiy
23-03-2016 12:49

MIB: Wnioski w programie rozwoju dróg gminnych i powiat. opiewają na 1,7 mld zł

Warszawa, 23.03.2016 (ISBnews) - Wartość dofinansowania wnioskowanego w ramach I edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 opiewa na ponad 1,7 mld zł, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB). Procedura naboru wniosków została już zakończona.

d26eaiy
d26eaiy

Program ma na celu udzielanie jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych w zakresie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych.

"Cieszy skala zainteresowania samorządów udziałem w Programie, bo pokazuje to, że władze lokalne chcą zapewnić mieszkańcom nowoczesną infrastrukturę drogową. Dzięki wsparciu finansowemu rządu powstaną bardzo potrzebne i oczekiwane inwestycje, które pozwolą na wygodniejszy i bezpieczniejszy dojazd do pracy czy do szkoły" - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Do 16 urzędów wojewódzkich wpłynęło ogółem 1 645 wniosków o dofinansowanie na kwotę ponad 1,7 mld zł. Dostępna na rok 2016 kwota - 800 mln zł - pozwala na dofinansowanie 492 zadań na drogach powiatowych i gminnych. W przypadku uzyskania oszczędności poprzetargowych, do realizacji będą kierowane kolejne zadania z list rankingowych, podano w komunikacie.

"Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekazuje na bieżąco do Ministerstwa Finansów składane przez Wojewodów wnioski o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa na realizację programu. Resort finansów już wydał pierwsze decyzje o uruchomieniu środków. Na tej podstawie wojewodowie rozpoczęli etap podpisywania umów o dofinansowanie dla zadań znajdujących się na najwyższych pozycjach list rankingowych, zatwierdzonych przez ministra infrastruktury i budownictwa 19 stycznia 2016 r." - czytamy dalej.

Strategicznym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu i efektywności sektora transportowego oraz zwiększenie dostępności transportowej przez tworzenie spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikowi sieci drogowej w wymiarze lokalnym, podkreślił resort.

(ISBnews)

d26eaiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eaiy