Trwa ładowanie...
d2mbe7e
rosja
21-09-2009 20:55

Miedwiediew o kontach Rosjan w szwajcarskich bankach

Rosja zastrzega sobie prawo zwracania się do władz szwajcarskich w kwestii wpłat bankowych obywateli rosyjskich - oświadczył w poniedziałek prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew na konferencji prasowej w Bernie po rozmowach z przedstawicielami władz szwajcarskich.

d2mbe7e
d2mbe7e

_ Państwo ma prawo wiedzieć, czy obywatele płacą podatki _ - powiedział Miedwiediew, zaznaczając, że wszelkie sprawy tego rodzaju powinny być załatwiane "indywidualnie i bez naruszania praw obywateli".

Wyjaśnił, że w teorii prawa bankowego "zasada prywatności" jest sprawą priorytetową, lecz taki priorytet może zostać poświęcony w interesie państwa i społeczeństwa.

Zapytany przez szwajcarskiego dziennikarza, co jest w Rosji ważniejsze: wolność słowa czy zachowanie tajemnicy bankowej, prezydent Rosji, który jest z wykształcenia prawnikiem i przez 9 lat wykładał prawo na uniwersytecie w Sankt Petersburgu, powiedział, że pojęć tych nie należy zestawiać jako sprzecznych.

_ Dobrze by było, aby w każdym państwie pozostawały w harmonii, żeby każda jednostka mogła z jednej strony mieć dostęp do wolnych środków masowego przekazu, a z drugiej - dysponować swym majątkiem według własnych chęci, oczywiście w ramach prawa _ - oświadczył Miedwiediew.

d2mbe7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mbe7e