Trwa ładowanie...

Międzynarodowy dworzec Brzeszcze. Liczba pasażerów to tajemnica

Brzeszcze, miejscowość pani premier, od dziś zyskają nowe połączenie międzynarodowe. Kolejarze zapewniają, że zatrzymywanie pociągów w miastach powiatowych jest częścią polityki PKP Intercity. Ale czy ta polityka się sprawdza, tego już nie ujawniają.

Share
Międzynarodowy dworzec Brzeszcze. Liczba pasażerów to tajemnicaFot: hakzelf/Flickr (CC BY 2.0)
d2myewf

*PKP Intercity nie chwali się, ilu pasażerów korzysta z uruchomionego w grudniu międzynarodowego pociągu zatrzymującego się na stacji w miejscowości pani premier. Zasłania się tajemnicą przedsiębiorstwa. Od czwartku Brzeszcze Jawiszowice zyskają drugie już międzynarodowe połączenie. *

Na stacji Brzeszcze Jawiszowice do niedawna nie zatrzymywał się żaden pociąg. Teraz będą dwa. Oba międzynarodowe i oba w barwach państwowego przewoźnika PKP Intercity. "Silesia" jeździ między Krakowem a Bohuminem, a "Cracovia" od tego tygodnia połączy Kraków z czeską Pragą.

Firma zapewnia jednak, że postoje międzynarodowych pociągów w 12-tysięcznej miejscowości jest elementem polityki firmy. - W rozkładzie jazdy, który obowiązuje od połowy grudnia zeszłego roku, wprowadziliśmy wiele nowych postojów pociągów m.in. w Brzeszczu, Mieszkowicach, Bytnicy, Opatówku, Rogowie, Gorzkowicach, Kątach Wrocławskich czy EIP w Bochni - wylicza rzecznik. - Uruchomienie nowych postojów wynika z prowadzonej polityki przybliżania kolei dalekobieżnej mieszkańcom Polski powiatowej - mówi.

d2myewf

Dodaje, że jeśli frekwencja na tych stacjach będzie zadowalająca, to przewoźnik zastanowi się nad ewentualnym wprowadzeniem ich do stałej oferty.

Zapytaliśmy więc, o tę frekwencję: ilu pasażerów wsiada i wysiada na stacji Brzeszcze z "Silesii". - Informacje dotyczące frekwencji podróżnych na poszczególnych odcinkach stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa - usłyszeliśmy.

Rzecznik ujawnia jednak rąbka tajemnicy. Powołuje się na informacje, jakie spółka miała otrzymać od jednego z działających w mieście stowarzyszeń. Według nich "Silesia" cieszy się "dużą popularnością szczególnie wśród studentów". Przypomnijmy: "Silesia" to pociąg nocny, w kierunku Bohumina można do niego wsiąść o północy, do Krakowa - o 5.17 rano.

- Gmina Brzeszcze ma duży potencjał pasażerów. Szacujemy, że jest to ponad 20 tys. mieszkańców. Zatrzymanie pociągu na stacji Brzeszcze Jawiszowice ma na celu obsługę miasta Brzeszcze oraz całej gminy - mówi rzecznik.

d2myewf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2myewf
d2myewf