Trwa ładowanie...

Mierzeja Wiślana. Wycinka drzew zakończona

- Wycinka drzew jest zakończona. Wszystkie drzewa, które miały być wycięte, zostały wycięte - powiedział w środę Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Jerzy Krefft.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Mierzeja Wiślana. Wycinka drzew zakończonaŹródło: PAP, fot: PAP/Marcin Gadomski
d1ewy9y
d1ewy9y

Minister środowiska Henryk Kowalczyk mówił w środę rano w programie "Money. To się liczy", że podczas przygotowań pod inwestycję na Mierzei Wiślanej wycięto około 23 hektary lasów. To nie spodobało się Komisji Europejskiej, która zażądała w tej sprawie wyjaśnień.

- Minister Gróbarczyk (minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, odpowiedzialny za projekt - przyp. red) jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Na bieżąco informuje, jest z nimi w stałym dialogu - zapewniła w rozmowie z money.pl rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

d1ewy9y

Przekop Mierzei Wiślanej, łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, nie jest krytykowany tylko przez ekologów. Jest też przyczyną konfliktu rządu z Zarządem Województwa Pomorskiego.

Zdaniem rządu inwestycja ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury. Przeciw jest tamtejszy urząd marszałkowski, który negatywnie zaopiniował plany inwestycji pod kątem ekonomicznym i przyrodniczym.

Efektem przekopu Mierzei Wiślanej będzie kanał w miejscowości Nowy Świat liczący ok. 1,3 tys. m długości i 5 m głębokości. Dzięki niemu możliwe ma być wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości do 100 m i szerokości do 20 m. Inwestycja ma kosztować 880 mln zł.

d1ewy9y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1ewy9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ewy9y