Trwa ładowanie...

Mięso chorych krów trafiło do Szwecji. Podejrzaną wołowinę z Polski zakupiły cztery hurtownie

Szwedzki Urząd Ochrony Żywności poinformował, że do kraju trafiło 240 kg wołowiny z polskiej rzeźni, której cofnięto zgodę na prowadzenie działalności.

Share
Mięso chorych krów trafiło do Szwecji. Podejrzaną wołowinę z Polski zakupiły cztery hurtownie
Źródło: iStock.com
d3keb4e

Stockholm World AB, Dinc Invest, Globe Food oraz Varnern Foersaeljning AB, to do tych hurtowni miało trafić podejrzane polskie mięso – podał Urząd Ochrony Żywności. Z komunikatu, na który powołuje się PAP, wynika, że do Szwecji przywieziono w sumie 240 kg podejrzanej wołowiny.

Szwedzi próbują wyjaśnić, komu to mięso mogło zostać dostarczone i czy trafiło do sprzedaży – wyjaśnia. Jak zaznacza nadzorująca sprawę inspektor, Urząd zamierza wycofać ten produkt z rynku.

d3keb4e

To kolejne echa reportażu, w którym dziennikarze Uwagi i Superwizjera TVN ujawnili brutalną prawdę o polskich ubojniach, które pod osłoną nocy, bez obecności weterynarza, zabijały i przerabiały na mięso chore krowy. Wykorzystywano także mięso z padłych krów.

Zobacz: Czy mleko UHT jest zdrowe?

Sprawę polskiego mięsa sprawdzają również Finowie. Chore mięso miało również trafić na Słowację. Według tamtejszych służb trafiło do co najmniej trzech zakładów: Cimbaľáka Bardejova, Marka Kazimira - MK FOOD, Gaboltova i Ladislava Cabai Bidovce – podał PAP.

d3keb4e

Jak wyjaśnia w rozmowie z money.pl dr inż. Grzegorz Sokołowski, główny specjalista Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, oszuści wykorzystują luki w prawie, których w przypadku produkcji żywności jest całkiem sporo. I to nie tylko na gruncie polskim, ale i europejskim.

- Nie byłem zaskoczony tym, co zobaczyłem w Superwizjerze, bo miałem okazję wizytować różne firmy i ubojnie. I nie dziwiło mnie, że takie praktyki są stosowane – podkreślił i dodał, że konieczna jest zmiana prawa.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

d3keb4e

Podziel się opinią

Share
d3keb4e
d3keb4e