Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Mławy będą mieli darmową komunikację miejską

W połowie października w Mławie (Mazowieckie) ma zacząć funkcjonować miejska komunikacja autobusowa, której miasto dotychczas nie posiadało. Uruchomione zostaną trzy linie: podstawowa i dwie uzupełniające. Dla mławian przejazd busami miejskimi będzie bezpłatny.

Mieszkańcy Mławy będą mieli darmową komunikację miejskąŹródło: Materiały prasowe
d2vn45q
d2vn45q

Jak poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta Mławy Magdalena Grzywacz, podmiot, który będzie obsługiwał mławską komunikację miejską, zostanie wybrany w przetargu. Samorząd planuje podpisanie umowy na trzy lata.

Mława to miasto na północnym Mazowszu, liczące ok. 30 tys. mieszkańców. Dotychczas rolę komunikacji miejskiej spełniał tam miejscowy PKS.

- Mława nie jest może dużym miastem, jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, ale dosyć rozległym. Miasto w ostatnich latach rozbudowało się. Dlatego władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i stworzyć linie połączeń publicznego transportu miejskiego - powiedziała Grzywacz.

Podkreśliła, że dla mieszkańców Mławy oraz osób, które płacą tam podatki, korzystanie z komunikacji miejskiej będzie bezpłatne. Pozostali za przejazd będą musieli zapłacić 2 zł - bilet normalny i 1 zł - bilet ulgowy.

d2vn45q

- Aby korzystać z darmowego przejazdu trzeba będzie złożyć w Urzędzie Miasta Mławy wniosek o wydanie "Karty Mławiaka". Dla mieszkańców, oprócz możliwości regularnych przejazdów, zgodnie z opracowanym już rozkładem, będzie to także możliwość sporych oszczędności - wyjaśniła Grzywacz.

Dodała, że po badaniach i konsultacjach, zdecydowano o uruchomieniu jednej linii głównej i dwóch uzupełniających z ponad 50 przystankami na terenie całej Mławy. Będą też dwie stacje przesiadkowe zlokalizowane na tamtejszym dworcu autobusowym i kolejowym.

- Linie będą obsługiwane przez busy miejskie przeznaczone dla mniej więcej 30 pasażerów i dostosowane do przejazdu osób niepełnosprawnych - zaznaczyła Grzywacz.

d2vn45q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn45q