Trwa ładowanie...

Mieszkania dla studentów. Właściciele już zacierają ręce, zaczynają się poszukiwania

Studenci preferują lokale położone blisko uczelni, na której studiują, lub w dogodnym miejscu komunikacyjnym.

Share
Mieszkania dla studentów. Właściciele już zacierają ręce, zaczynają się poszukiwania
Źródło: WP.PL, Fot: pierredesvarre/iStockphoto
d3lh0wb

Zaczynają w sierpniu i kończą we wrześniu. Rozpoczyna się sezon na poszukiwanie studenckich mieszkań na wynajem. Studenci preferują lokale położone blisko uczelni, na której studiują, lub w dogodnym miejscu komunikacyjnym.

Marcin Krasoń z firmy Home Broker radzi, by poszukiwania wygodnego mieszkania rozpocząć już teraz. W tej chwili na rynku jest dużo lokali w dobrej lokalizacji i cenie. Im później, tym mniejsze możliwości wyboru. Możliwe też, że ceny takich nieruchomości będą wyższe.

d3lh0wb

Zdaniem eksperta, najważniejsze przy wynajmie studenckiego mieszkania jest bezpieczeństwo transakcji. Należy więc sprawdzić, czy osoba przedstawiająca się jako właściciel, rzeczywiście nim jest. Warto więc poprosić o dokumenty, które świadczą, że lokal jest własnością danej osoby. Najważniejszym z nich jest akt notarialny. Warto też poprosić właściciela o wylegitymowanie się.

Marcin Krasoń zwraca też uwagę, że właściciel też będzie chciał wiedzieć, z kim zawiera transakcję. Nie powinny więc dziwić pytania i prośba o przedstawienie dowodu osobistego albo innych dokumentów poświadczających tożsamość.

Wynajmując mieszkanie warto też podpisać umowę i protokół zdawczo-odbiorczy. Nie należy się też bać kaucji, której z reguły żądają właściciele mieszkań. Stanowi ona zabezpieczenie ewentualnych strat, lub problemów z opłatą czynszu.

d3lh0wb

Podziel się opinią

Share
d3lh0wb
d3lh0wb