Trwa ładowanie...

"Mieszkanie dla Młodych". Rusza nabór wniosków

8 sierpnia rusza ponowny nabór wniosków w programie "Mieszkanie dla Młodych". Na dofinansowanie zakupu mieszkań - w ramach środków na 2017 rok - przeznaczono dodatkowe 68 mln zł.

"Mieszkanie dla Młodych". Rusza nabór wnioskówŹródło: Fotolia
dhpcypa
dhpcypa

- Chcemy pomóc polskim rodzinom w pozyskiwaniu mieszkań, dlatego oprócz prac nad programem "Mieszkanie+" przygotowaliśmy rozwiązanie, które umożliwi pełne wykorzystanie dostępnych środków w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Stało się to przy okazji uchwalenia nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. To dzięki niej znalazły się dodatkowe 68 mln zł na program.

Aby uzyskać finansowe wsparcie, konieczne jest złożenie wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wraz z wnioskiem o kredyt. Można to zrobić w dowolnym oddziale jednego z banków biorących udział w programie.

Zobacz także: Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

O dofinansowanie może ubiegać się każdy, kto nie ukończył jeszcze 35. roku życia (lub stanie się to w 2017 roku) i dotąd nie miał mieszkania ani domu. Ostatni warunek nie dotyczy jednak osób, które wychowują co najmniej troje dzieci.

dhpcypa

Dofinansowanie przysługuje na zakup "nieruchomości mieszkalnej z rynku pierwotnego i wtórnego" : mieszkania o powierzchni do 75 m kw. (lub 85 m kw. - w przypadku osób wychowujących co najmniej troje dzieci) lub domu jednorodzinnego o powierzchni do 100 m kw. (lub 110 m kw. w przypadku osób wychowujących co najmniej troje dzieci).
Cena zakupu metra kwadratowego nie może przy tym przekraczać limitów. Znajdziesz je tutaj.

Warto pamiętać, że zaciągany w ramach programu kredyt musi stanowić co najmniej połowę ceny zakupu nieruchomości. Musi to być kredyt złotowy, na minimum 15 lat.

dhpcypa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhpcypa