Trwa ładowanie...
d4l4wad

MIH Allegro B.V. złożyło wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie Agito.pl

Warszawa, 02.01.2015 (ISBnews) - Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek Iuliana Gabriela o zgodę na przejęcie kontroli nas spółką Agito, która będzie sprawowana wspólnie z MIH Allegro B.V. z siedzibą w Hoofddoorp, poinformował Urząd.

Share
d4l4wad

Wniosek wpłynął 23 grudnia, sprawa jest w toku, czytamy na stronie internetowej UOKiK.

W grudniu MIH Allegro B.V. podpisało umowę warunkową na zakup 90% udziałów sklepu internetowego Agito.pl. Grupa podała, że plan akwizycji Agito wpisuje się w jej strategię, której wszystkie usługi i serwisy mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie - począwszy od dokonania wyboru towaru przez porównanie cen produktu, zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną.

Sklep internetowy Agito.pl powstał w sierpniu 2002 r. W ciągu dziewięciu lat istnienia Agito stało się znaczącą marką wśród polskich sklepów internetowych. Klienci Agito.pl mogą obecnie wybierać pośród szerokiej gamy produktów, poczynając od sprzętu RTV i AGD oraz wyposażenia domu i ogrodu, poprzez artykuły komputerowe i fotograficzne, a skończywszy na kosmetykach, produktach dla dzieci, ubraniach i dodatkach.

d4l4wad

Grupa MIH Allegro to lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 75 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce grupa od lat działa na rynku serwisów transakcyjnych jako operator platformy Allegro.pl, a także ostatnio w ramach Citeam.pl. W obszarze usług płatniczych za transakcje internetowe do grupy Allegro należy serwis PayU wraz z serwisem finansowym Bankier.pl. Na rynku reklamy internetowej i ogłoszeń grupa prowadzi serwisy Ceneo.pl, otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, otoWakacje.pl, Tablica.pl, Oferia.pl i Cokupić.pl.

(ISBnews)

d4l4wad

Podziel się opinią

Share
d4l4wad
d4l4wad