Trwa ładowanie...
dawuy2a

MIH Allegro wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Bankiera.pl, po 8,70 zł za szt.(opis, aktl.)

...

Share
dawuy2a

(dochodzi wypowiedź przedstawiciela MCI)

9.6.Warszawa (PAP) - MIH Allegro BV wezwał do sprzedaży 7.224.345 akcji Bankiera.pl, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego tej spółki, oferując za jedną akcję 8,70 zł. Wzywający zamierza możliwie szybko wycofać akcje Bankiera.pl z obrotu na GPW. MCI TFI zobowiązało się sprzedać kontrolowane przez siebie akcje - poinformował pośredniczący w wezwaniu Unicredit CA IB.

Wzywający zobowiązał się nabyć akcje pod warunkiem, że nie mniej niż 4.840.311 akcji objęte będzie zapisami, zastrzegł sobie jednak uprawnienie do nabycia akcji pomimo nieziszczenia się tego warunku.

dawuy2a

MIH Allegro to wehikuł inwestycyjny należący do Myriad International Holdings B.V., spółki holdingowej pośrednio zależny od notowanej na giełdach w Johannesburgu i Londynie, Naspers Limited. Fundusz Naspers w 2007 r. w wyniku wezwania przejął kontrolę nad spółkę Gadu-Gadu. Południowoafrykańska spółka w 2008 r. przejęła też firmę Tradus, która była właścicielem m.in. Allegro.pl

W wezwaniu podano, że MIH Allegro zamierza wystąpić z wnioskiem do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie zgody na zniesienie dematerializacji akcji i wycofanie akcji Bankiera z obrotu na GPW tak szybko, jak będzie to prawnie i praktycznie możliwe.

Przyjmowanie zapisów potrwa od 1 do 30 lipca 2009 roku.

We wtorek na zamknięciu za jedną akcję Bankiera.pl płacono 8,07 zł.

dawuy2a

W wezwaniu napisano, że 9 czerwca wzywający podpisał z MCI Capital TFI umowę, na podstawie której MCI nieodwołalnie i bezwarunkowo zobowiązał się do zbycia na rzecz wzywającego 1.330.249 akcji posiadanych obecnie przez fundusz MCI oraz zobowiązał się nie odpowiadać na ewentualne kontrwezwania konkurujące z wezwaniem MIH Allegro.

"Naszym zdaniem cena 8,70 zł oferowana w wezwaniu jest atrakcyjna i stanowi dobrą okazję dla wszystkich akcjonariuszy spółki do wyjścia z inwestycji na tych samych warunkach, co MCI - powiedział cytowany w komunikacie Konrad Sitnik, Senior Partner MCI Management.(PAP)

gsu/ ana/

dawuy2a

Podziel się opinią

Share
dawuy2a
dawuy2a