Trwa ładowanie...
dic65wv

Milkiland planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie

03.11. Warszawa (PAP) - Milkiland, czołowy producent wyrobów mlecznych działający na jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się rynków, Wspólnocie Niepodległych...

dic65wv
dic65wv

03.11. Warszawa (PAP) - Milkiland, czołowy producent wyrobów mlecznych działający na jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się rynków, Wspólnocie Niepodległych Państwa (WNP), planuje zadebiutować na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka podała, że oferta oraz dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na GPW uzależnione są od spełnienia wymogów formalnych, a w szczególności od zatwierdzenia prospektu przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego, uzyskania notyfikacji do polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, dokonania rejestracji akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych oraz dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu na rynku głównym GPW.

"Milkiland znajduje się na takim etapie rozwoju, który z powodzeniem pozwala myśleć o przeprowadzeniu oferty publicznej i wejściu na giełdę. Już dziś jesteśmy wiodącym graczem na rynku produktów mlecznych w krajach WNP, przede wszystkim Rosji i Ukrainy. Oczekujemy, że oferta publiczna i debiut na europejskiej giełdzie pozwolą nam efektywnie wykorzystać szanse rozwoju zarówno organicznego, jak i poprzez konsolidację naszej branży" - powiedział cytowany w komunikacie Wiaczesław Rekow, Dyrektor Generalny Milkiland.

"Wybór warszawskiej giełdy jako rynku notowań dla akcji Milkiland jest dla nas naturalny. To dobrze rozpoznawalne centrum finansowe Europy Środkowowschodniej, przyciągające szerokie grono inwestorów finansowych zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Mamy nadzieję, że notowanie na GPW pomoże nam osiągnąć wysoką płynność obrotu akcjami, a także dużą rozpoznawalność wśród inwestorów. To niezwykle ważne w kontekście realizowanej przez nas strategii rozwoju, której celem jest stanie się jedną z flagowych międzynarodowych, zintegrowanych pionowo spółek o zdywersyfikowanym portfelu produktów" - dodał.

dic65wv

UniCredit CAIB Poland SA będzie pełnić funkcję oferującego i agenta ds. notowań na potrzeby Oferty i wprowadzenia akcji do obrotu na GPW. UniCredit Bank AG, Oddział w Londynie pełni funkcję Globalnego Koordynatora oraz Prowadzącego Księgę Popytu na potrzeby Oferty.

Akcje spółki zostaną zaoferowane w ramach oferty publicznej w Polsce oraz w ramach międzynarodowej oferty niepublicznej skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych poza Polską, w każdym wypadku zgodnie z przepisami prawa właściwego w odnośnych jurysdykcjach regulującymi obrót papierami wartościowymi.

Milkiland to jeden z największych producentów wyrobów mlecznych na terenie Ukrainy i Rosji. Po przejęciu w 2008 roku, zakładu mleczarskiego Ostankino, trzeciego największego gracza na rynku moskiewskim, Milkiland uzyskał znaczący potencjał produkcyjny w Rosji.

Działalność Grupy obejmuje wszystkie etapy łańcucha w sektorze mlecznym: od skupu surowego mleka, poprzez produkcję wyrobów mlecznych, aż po ich sprzedaż. Szeroki portfel produktów oraz marek, w połączeniu z elastyczną infrastrukturą produkcyjną, jest dla działalności Milkiland, naturalnym zabezpieczeniem w zmiennym otoczeniu oraz pozwala osiągać stabilne wyniki finansowe.

W 2009 roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 200 mln euro. Skorygowany EBITDA wyniósł 32,5 mln euro, a zysk netto 8,2 mln euro.(PAP)

bas/ jtt/

dic65wv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dic65wv