Trwa ładowanie...
d2v8wsz

Millennium DM obniżył rekomendację dla Asseco Poland do "neutralnie"

04.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 28 września, obniżyli cenę docelową akcji Asseco Poland do 58,9 zł z 72,9 zł, obniżając rekomendację spółki do...

d2v8wsz
d2v8wsz

04.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 28 września, obniżyli cenę docelową akcji Asseco Poland do 58,9 zł z 72,9 zł, obniżając rekomendację spółki do "neutralnie" z "akumuluj" poprzednio.

"Asseco Poland systematycznie buduje grupę poprzez zagraniczne przejęcia, które naszym zdaniem nie przynoszą wartości dla akcjonariuszy. W wielu przypadkach wyniki spółek przejmowanych psują się wkrótce po transakcji (niskie, jednocyfrowe wskaźniki P/E dla zysku sprzed transakcji okazują się złudne)" - napisano w raporcie.

"Wskaźniki przejmowanej spółki izraelskiej Formula Systems nie są już tym razem specjalnie atrakcyjne (15 P/E na ten rok), a możliwe synergie mało przekonywujące. Zagraniczne przejęcia grupy Asseco często nie tworzą wartości dodanej natomiast budują dużą organizację, co jest celem zarządu. Może to prowadzić do braku zbieżności celów managementu i akcjonariuszy. Zarząd chce umorzyć pozostałe akcje własne i sprzedać taką samą ilość akcji inwestorom. Oznacza to dodatkową podaż na poziomie 5,43 mln akcji o wartości ok. 300 mln zł. Sądzimy, że bez nowych chętnych, podaż będzie miała negatywny wpływ na cenę" - dodano.

Raport wydano przy kursie akcji Asseco Poland na poziomie 54,7 zł, a w poniedziałek o godz. 13.30 za akcje spółki płacono 51,9 zł.(PAP)

gsu/ ana/

d2v8wsz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v8wsz