Trwa ładowanie...
d3sbjv2

Millennium DM rekomenduje "akumuluj" Kęty, cena docelowa 147,5 zł

06.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 29 listopada, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Kęty od zalecenia "akumuluj". Cena docelowa została...

Share
d3sbjv2

06.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 29 listopada, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Kęty od zalecenia "akumuluj". Cena docelowa została wyznaczona na 147,5 zł.

"Chociaż w najbliższych kwartałach oczekujemy pogorszenia wyników, to uważamy, że słabsze wyniki w 2013 roku są już zawarte w oczekiwaniach rynku. Z drugiej strony okres wzmożonych wydatków inwestycyjnych dobiega końca, co przełoży się według nas na wzrost generowanych przepływów pieniężnych i poziom wypłacanej dywidendy. Pomimo wzrostu kursu akcji w ostatnim czasie na bazie mnożników P/E i EV/EBITDA spółka wyceniana jest cały czas z dyskontem do 10-letnich średnich tych mnożników. Stąd nasza rekomendacja dla akcji Grupy Kęty brzmi akumuluj" - napisano w raporcie.

Analitycy oceniają, że głównym czynnikiem ryzyka dla Grupy Kęty jest możliwość powtórki kryzysu z lat 2008-2009 w Europie i Polsce, a także potencjalny kryzys w polskiej branży budowlanej.

"Silne umocnienie dolara względem euro przy jednoczesnym osłabieniu krajowej waluty do euro również negatywnie wpłynęłoby na rentowność spółki. Także dynamiczny wzrost premii jakiej żądają dostawcy półproduktów aluminiowych wykorzystywanych przez Grupę Kęty mógłby spowodować pogorszenie wyników spółki" - napisano.

W dniu wydania rekomendacji za akcje spółki płacono 135,3 zł, a w czwartek około godziny 10.15 były one warte 149,5 zł. (PAP)

gsu/ jtt/

d3sbjv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbjv2
d3sbjv2