Trwa ładowanie...
d4hiv6j

Millennium DM wydał rekomendację "kupuj" dla spółki Wawel oraz "akumuluj" dla Coliana i Mieszka

16.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 10 października wydali rekomendację "kupuj" dla spółki Wawel, wyznaczając cenę docelową jej akcji na 822 zł. W...

d4hiv6j
d4hiv6j

16.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 10 października wydali rekomendację "kupuj" dla spółki Wawel, wyznaczając cenę docelową jej akcji na 822 zł. W przypadku Coliana i Mieszka analitycy zalecają "akumuluj". Ceny docelowe ich akcji ustalili na poziomie odpowiednio 2,6 zł i 4,3 zł za akcję.

Raport został wydany przy kursie 2,3 zł za akcję Coliana, 3,9 zł za papier Mieszka i 684 zł za akcję spółki Wawel.

Analitycy oceniają, że producenci słodyczy należą do spółek najbardziej odpornych na spowolnienie gospodarcze. Oczekują, że wszystkie trzy analizowane spółki poprawią wyniki w kolejnych latach.

Analitycy zwrócili uwagę, że Wawel, który w I półroczu 2012 r. osiągnął ponad 20-proc. wzrost przychodów, już od trzech lat utrzymuje szybkie tempo poprawy wyników.

d4hiv6j

"Uważamy, że przewaga wynikająca z nowoczesnego zakładu w Dobczycach pozwoli spółce na utrzymanie takiej sytuacji również w najbliższych latach" - napisali w raporcie.

Dodali, że także Mieszko, dzięki ubiegłorocznym przejęciom, ma przed sobą dobre perspektywy finansowe.

"Dzięki zrealizowanym w ubiegłym roku przejęciom, przychody Mieszka wzrosły prawie dwukrotnie. Naszym zdaniem dzięki integracji przejętych firm w kolejnych latach wyniki będą się poprawiać" - napisali analitycy.

"Należy jednak pamiętać, że akwizycje sfinansowano m.in. emisją obligacji zamiennych na akcje z ceną konwersji na poziomie 4 zł. W związku z tym w naszej wycenie zakładamy konwersję obligacji, co oznacza wzrost liczby akcji o 76 proc." - dodali.

d4hiv6j

Millennium DM potencjał dostrzega też w spółce Colian, pomimo słabego 2011 roku i mniejszej dynamiki przychodów w I połowie 2012 r.

"Naszym zdaniem, przyczyną słabych ubiegłorocznych wyników były przede wszystkim ceny surowców, których negatywny wpływ powinien być coraz mniejszy, co zresztą pokazał już II kwartał. W dalszej perspektywie wyniki powinny poprawiać się również dzięki prowadzonym dużym inwestycjom" - napisali analitycy.

Wskazali, że Colian wykazuje niskie zadłużenie. Na jego korzyść działa także prowadzony skup akcji.(PAP)

mto/ gor/

d4hiv6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hiv6j