Trwa ładowanie...
d4mnx72

Minister energii wymienił dwóch członków RN Tauronu

Warszawa, 30.12.2016 (ISBnews) - Minister energii odwołał dwóch członków rady nadzorczej - Michała Czarnika i Annę Biesialską ze składu rady nadzorczej spółki Tauron Polska Energia, powołując w ich miejsce Jana Płudowskiego oraz Stanisława Bortkiewicza, podał Tauron Polska Energia.

Share
d4mnx72

"Zarząd Tauron Polska Energia informuje, iż w dniu 30 grudnia 2016 r. powziął informację o odwołaniu przez Ministra Energii ze składu rady nadzorczej Tauron Polska Energia: pana Michała Czarnika, który pełnił funkcję członka rady nadzorczej oraz pani Anny Biesialskiej, która pełniła funkcję członka rady nadzorczej. Odwołania nastąpiły z dniem 30 grudnia 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie minister energii powołał do składu rady nadzorczej: pana Jana Płudowskiego oraz pana Stanisława Bortkiewicza. Powołania nastąpiły z dniem 30 grudnia 2016 r., podano także.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d4mnx72

Podziel się opinią

Share
d4mnx72
d4mnx72