Trwa ładowanie...

Minister wycenił majątek "na oko", ale kary nie będzie

„Wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako istotna nieprawidłowość” – uznała prokuratura.

Share
Minister wycenił majątek "na oko", ale kary nie będzie
Źródło: Eastnews, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER
d313t24

Minister Szyszko w oświadczeniu majątkowym oszacował stodołę w Tucznie na 17 tys. zł, podczas gdy – według ekspertów – warta jest ponad pół miliona złotych. Prokuratura jednak nie wszczęła postępowania w tej sprawie – informuje Super Express.

„Wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako istotna nieprawidłowość” – pisze prokuratura w uzasadnieniu decyzji, do którego dotarł dziennik.

d313t24

Stodołę w Tuczynie (woj. zachodniopomorskie) minister środowiska oszacował na 17 tysięcy złotych. Tymczasem, jak ujawnił tygodnik „Newsweek”, budynek jest w rzeczywistości zabytkową, 300-metrową daczą, położoną na atrakcyjnej działce na terenie Pojezierza Wałecko-Myśliborskiego. Zdaniem ajentów nieruchomości jest ona warta co najmniej pół miliona złotych.

Sprawą ewentualnego zatajenia prawdy zajęła się prokuratura okręgowa w Warszawie. Jednak śledczy nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego.

Nie po raz pierwszy prokuratura przymyka oko na rozmijanie się z prawdą w oświadczeniu majątkowym polityka. Swego czasu głośno było o sprawie Janusza Palikota, który zapomniał wpisać samolot Cessna 182. Sprawa również została umorzona w uzasadnieniu prokuratura napisała, że nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych pana posła wynikają z filozoficznego wykształcenia i stosunku do wartości materialnych”.

d313t24

Podziel się opinią

Share
d313t24
d313t24