ycipk-1ults4

Minister wycenił majątek "na oko", ale kary nie będzie

„Wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako istotna nieprawidłowość” – uznała prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister wycenił majątek "na oko", ale kary nie będzie
(Eastnews, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)
ycipk-1ults4

Minister Szyszko w oświadczeniu majątkowym oszacował stodołę w Tucznie na 17 tys. zł, podczas gdy – według ekspertów – warta jest ponad pół miliona złotych. Prokuratura jednak nie wszczęła postępowania w tej sprawie – informuje Super Express.

„Wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako istotna nieprawidłowość” – pisze prokuratura w uzasadnieniu decyzji, do którego dotarł dziennik.

Stodołę w Tuczynie (woj. zachodniopomorskie) minister środowiska oszacował na 17 tysięcy złotych. Tymczasem, jak ujawnił tygodnik „Newsweek”, budynek jest w rzeczywistości zabytkową, 300-metrową daczą, położoną na atrakcyjnej działce na terenie Pojezierza Wałecko-Myśliborskiego. Zdaniem ajentów nieruchomości jest ona warta co najmniej pół miliona złotych.

ycipk-1ults4

Sprawą ewentualnego zatajenia prawdy zajęła się prokuratura okręgowa w Warszawie. Jednak śledczy nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego.

Nie po raz pierwszy prokuratura przymyka oko na rozmijanie się z prawdą w oświadczeniu majątkowym polityka. Swego czasu głośno było o sprawie Janusza Palikota, który zapomniał wpisać samolot Cessna 182. Sprawa również została umorzona w uzasadnieniu prokuratura napisała, że nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych pana posła wynikają z filozoficznego wykształcenia i stosunku do wartości materialnych”.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ults4

ycipk-1ults4
ycipk-1ults4