WP

Minister zdrowia ogłosił liczbę miejsc rezydenckich. Młodzi lekarze będą o nie walczyć w październiku

Na najbliższe jesienne postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie, które potrwa cały październik, minister zdrowia przyznał 4105 rezydentur.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żadnych miejsc nie przewidziano w przypadku chirurgii plastycznej i medycyny lotniczej.
Żadnych miejsc nie przewidziano w przypadku chirurgii plastycznej i medycyny lotniczej. (East News, Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)
WP

W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia opublikowało pełną listę miejsc rezydenckich, o które walczyć będą młodzi lekarze.

Młodzi medycy rozpoczną specjalizację na podstawie postępowania kwalifikacyjnego, które zostanie przeprowadzone od 1 do 31 października 2018 r.

WP

Najwięcej miejsc przewidziano dla takich specjalizacji jak choroby wewnętrzne (542), pediatria (268), medycyna rodzinna (241), anestezjologia i intensywna terapia (195), psychiatria (176), kardiologia (162) czy chirurgia ogólna (157).

Żadnych miejsc nie przewidziano za to w przypadku chirurgii plastycznej i medycyny lotniczej.

Pełna lista miejsc rezydenckich w rozbiciu na poszczególne województwa znajduje się pod tym linkiem.

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że liczbę miejsc nieobjętych rezydenturą dla lekarzy w poszczególnych dziedzinach medycyny ogłasza wojewoda na swojej stronie internetowej na 14 dni przed rozpoczęciem postępowania kwalifikacyjnego.

WP

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? *Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP