Trwa ładowanie...

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami. Może być w nich szkodliwe oprogramowanie

"Po analizie dokumentów wystawionych przez państwa firmę winika (sic!), iż w 2017 roku wystąpił błąd w deklaracji" - takie stwierdzenia znajdują się w mailach, jakie rozsyłają oszuści podszywający się pod Ministerstwo Finansów. Resort (ten prawdziwy) ostrzega przez otwieraniem załączników i klikaniem w linki.
Share
Minister finansów Teresa Czerwińska
Minister finansów Teresa CzerwińskaŹródło: East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
dklawo7

"Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor informuje o wątpliwościach dot. złożonej deklaracji oraz wzywa do ustosunkowania się co do zaistniałej sytuacji. W treści może znajdować się link" - czytamy w komunikacie resortu Teresy Czerwińskiej.

Czerwińska: rok 2018 zakończyliśmy deficytem budżetu

MF wskazuje, że nie należy otwierać wiadomości ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy, ponieważ załącznik lub link może zawierać szkodliwe oprogramowanie. "Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!" - pisze resort.

dklawo7

*NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. "Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały" *

Wystarczy rzut oka na treść załączonego przez MF przykładowego maila, by zorientować się, że to nie może być prawdziwa wiadomość.

   mf
Źródło: mf

Specjaliści od cyberbezpieczeństwa wskazują, że bardzo wiele tego typu wiadomości jest pisanych bardzo niechlujnie, często przez osoby z dużymi brakami językowymi.

VAT na soki i nektary. Branża: propozycja Ministerstwa Finansów to kosmetyka

Przykłady? Zamiast "niezbędnych" autorzy maila piszą "niezębdnych", zamiast "wynika" - "winika". W mailu znajdziemy też takie kwiatki jak "ponżiej" czy "drogaą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dklawo7

Podziel się opinią

Share
dklawo7
dklawo7