Trwa ładowanie...
d3y3vec
d3y3vec

Minox może przenieść się na rynek główny GPW z NC najwcześniej za rok

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - Minox rozważa przeniesienie notowań na rynek główny GPW z NewConnect. Według prezesa Tomasz Olszewskiego, mogłoby to stać się najwcześniej w ciągu roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3y3vec

"Na dzień dzisiejszy nasza kapitalizacja wynosi około 22 mln zł i jest rażąco niedoszacowana. Aby osiągnąć kapitalizację na poziomie wymaganym przez GPW, która dla spółek z NewConnect wynosi 48 mln zł, możemy wykorzystać wewnętrzne, bądź też zewnętrzne źródła tworzenia kapitałów własnych. Na chwilę obecną nie prowadzimy żadnych rozmów zmierzających do pozyskania inwestora strategicznego, dlatego też przejście na rynek główny bierzemy pod uwagę w długiej perspektywie czasowej. Teoretycznie gdyby udało się nam przy tak dobrej koniunkturze zrealizować zakładane cele, to przejście na rynek główny zajęłoby nam rok" - powiedział Olszewski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że spółka ma w planach otwarcie marketów budowlanych "Mrówka" i uruchomienie dwóch takich placówek może pomóc w osiągnięciu tego celu.

"Z drugiej strony, wiemy, że przejście na rynek regulowany daje naszej spółce więcej możliwości pozyskania kapitału chociażby poprzez inwestycje funduszy TFI czy OFE, które bardzo przychylnie patrzą na segment budowlany" - wskazał też prezes.

d3y3vec

Spółka wypracowała w 2014 r. przychody na poziomie 47,9 mln zł, co oznacza wzrost o przeszło 21% rok do roku. EBIT w 2014 r. wyniósł 8,5 mln zł, a zysk netto 6,5 mln zł.

Minox jest jednym z wiodących dystrybutorów materiałów budowlanych na rynku mazowieckim. Koncentruje się na dystrybucji takich produktów jak materiały ścienne i elewacyjne, pokrycia dachowe, stolarka okienna, materiały wykończeniowe oraz do wyposażenia wnętrz. Minox jest udziałowcem Grupy PSB i od września 2012 roku prowadzi również sprzedaż materiałów i wyposażenia wnętrz poprzez dedykowany market budowlany "Mrówka".

(ISBnews)

d3y3vec

Podziel się opinią

Share
d3y3vec
d3y3vec