Trwa ładowanie...

Miotły kadrowej nie będzie. Ugody z frankowiczami aktualne

Jan Emeryk Rościszewski, który 8 czerwca zastąpił na fotelu prezesa PKO BP Zbigniewa Jagiełłę zapowiada, że bank będzie kontynuować próby zawierania ugód z frankowiczami. Na razie to jedyny bank w Polsce, który zgłosił taką gotowość.

Share
Jan Emeryk Rościszewski nie planuje kadrowych roszadJan Emeryk Rościszewski nie planuje kadrowych roszadŹródło: PKO BP
donk53r

Nowy prezes w wywiadzie dla Rzeczpospolitej potwierdził, że kierowany przez niego bank będzie oferować ugody farnkowiczom. Jego zdaniem pozostałe banki z dużymi portfelami kredytów frankowych nie poszły jednak wytyczoną przez PKO BP ścieżką.

Obecnie w PKO BP trwa pilotaż tego rozwiązania. Tymczasem prace w pozostałych bankach przystopowały. Zdaniem Jana Emeryka Rościszewskiego jest to głównie spowodowane toczącymi się obecnie przygotowaniami do zajęcia stanowiska - wcześniej przez TSUE, a potem przez Sąd Najwyższy. Wszystkie strony czekają aż wyklaruje się otoczenie prawne, ponieważ nikt nie chce popełnić jakiegoś błędu.

Opłaty w bankach ostro w górę. Pożegnaj się z darmowym kontem czy kartą

Nowy prezes PKO BP twierdzi jednocześnie, że nie planuje kadrowych roszad. Zastrzega jednak, że jakieś ruchy mogą się pojawić, co jest naturalne dla dużej organizacji.

donk53r

Chwali także polski rząd za tarcze antykryzysowe. Jego zdaniem wielu przedsiębiorstwom pomogły one przetrwać pandemię i uchroniły gospodarkę przed krachem. Dlatego według niego narzekanie na inflację podobne jest do utyskiwania na ból głowy, czy ręki po szczepionce przeciwko koronawirusowi. - Walka z inflacją jest prostsza i mniej kosztowna niż odbudowywanie gospodarek ze zgliszczy - mówi nowy prezes PKO BP.

Jan Emeryk Rościszewski w wywiadzie dla Rzeczpospolitej zapowiada dalszy rozwój cyfryzacji w banku. Planuje również rozwijać m.in. usługi leasingowe, faktoringowe i ubezpieczeniowe. Kolejnym jego celem jest także skupienie się na maksymalizacji wyników finansowych banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
donk53r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
donk53r
donk53r