Trwa ładowanie...
d3r4ehd

MIR: Sławomir Żałobka powołany na wiceministra ds. kolei i lotnictwa

Warszawa, 06.02.2015 (ISBnews) - Premier Ewa Kopacz powołała Sławomira Żałobkę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (MIR), na wniosek minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak, podał resort. Żałobka będzie odpowiedzialny za kwestie związane z transportem kolejowym i lotniczym.

Share
d3r4ehd

"Minister Sławomir Żałobka będzie odpowiedzialny m.in. za realizacje polityki dalszego rozwoju kolejnictwa w Polsce. Do zadań nowego wiceministra będą należały także kwestie lotnicze" - powiedziała Wasiak, cytowana w komunikacie.

Sławomir Żałobka zastąpi na stanowisku odwołanego w grudniu 2014 roku wiceministra Zbigniewa Klepackiego. Funkcję obejmie w poniedziałek, 9 lutego br., podano również.

Żałobka pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Edukacji Narodowej, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Urzędzie Służby Cywilnej, gdzie pełnił zarówno funkcje kierownicze, jak i eksperckie. Był również członkiem Rady Zamówień Publicznych, działającej przez Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych oraz arbitrem w sprawach o zamówienia publiczne.

(ISBnews)

d3r4ehd

Podziel się opinią

Share
d3r4ehd
d3r4ehd