Trwa ładowanie...
d1qwfvz

Mniejsze zakupy, koniec z przyjemnościami. Niektórzy gotowi wyprzedawać majątek

Ograniczanie wydatków to w trudnych czasach najbardziej oczywista metoda na przetrwanie do kolejnej wypłaty. Gdyby miało być gorzej, Polacy są gotowi szukać dodatkowej pracy oraz sprzedać część majątku – wynika z badania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszyscy wiemy, że najbliższe miesiące nie będą łatwe. Nie wiemy tylko, jak bardzo kryzys uderzy nas po kieszeniach
Wszyscy wiemy, że najbliższe miesiące nie będą łatwe. Nie wiemy tylko, jak bardzo kryzys uderzy nas po kieszeniach (Fotolia)
d1qwfvz

Jedną z wielkich niewiadomych "życia po epidemii" pozostaje jej wpływ na nasze domowe budżety. Wielu już straciło pracę lub przynajmniej część dochodów, inni liczą się z takim scenariuszem. Już dziś ograniczamy wydatki – i jesteśmy gotowi rezygnować z różnych przyjemności, ale też zmniejszyć codzienne wydatki, byle uniknąć problemów finansowych. Gotowość taką zadeklarowało 68 proc. respondentów zapytanych przez Gfk.

Wśród innych indywidualnych strategii mających na celu przeciwdziałanie obniżeniu standardu życia respondenci wymieniają próbę podjęcia dodatkowej pracy i znalezienia dodatkowego źródła dochodów (42 proc.) oraz sprzedaż części majątku osobistego (13 proc.) – informuje serwis "Dla handlu".

Obejrzyj: Kodeks pracy w czasach koronawirusa. "Musimy działać w granicach prawa"

Jak jeszcze Polacy chcą łatać dziury w domowym budżecie?

d1qwfvz

13 proc. respondentów deklaruje, że dla ratowania budżetu domowego rozważa możliwość skorzystania z wybranych form pomocy zaproponowanej przez rząd.

Nie wszyscy jednak panikują na myśl o najbliższych miesiącach. 11 proc. zapytanych nie spodziewa się większych problemów finansowych w najbliższym czasie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1qwfvz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1qwfvz

Podziel się opinią

Share

d1qwfvz

d1qwfvz