Trwa ładowanie...
oprac. Katarzyna Kalus
13-09-2019 08:36

Mocna deklaracja Gowina. "Jeśli to się stanie, podam się do dymisji"

„PiS nie podniesie składek ZUS dla przedsiębiorców. Ręczę za to swoją wiarygodnością. Jeśli tak się stanie, podam się do dymisji – mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Mocna deklaracja Gowina. "Jeśli to się stanie, podam się do dymisji"Źródło: East News, fot: Stanisław Kowalczuk
d1cp77l
d1cp77l

„Jako minister współodpowiedzialny za rozwój technologii i innowacyjności jestem rzecznikiem klasy średniej” – zapewnia Gowin.

Wicepremier powiedział, że ws. podwyższenia płacy minimalnej Zjednoczona Prawica wcale nie jest podzielona.

"Wypracowaliśmy wspólne stanowisko. Z jednej strony, zgodnie z propozycją PiS, szybciej niż pierwotnie zakładaliśmy wzrośnie płaca minimalna. Z drugiej, PiS zaakceptowało postulat Porozumienia, aby tak obniżyć ZUS dla małych firm, żeby wzrost płacy minimalnej nie podkopał ich finansowych fundamentów" - mówi.

d1cp77l

Gowin zdradził także, że decyzja o szybszym wzroście płacy minimalnej zapadła "w kilku ostatnich tygodniach".

Wicepremier zabrał również głos ws. zniesienia pułapu 30-krotności w naliczaniu składek.

"Porozumienie zajmuje tu inne stanowisko niż PiS. W naszej ocenie likwidacja 30-krotności w oczywisty sposób doprowadzi do spadku wynagrodzeń tych grup zawodowych, które są kluczowe dla rozwoju nowoczesnego państwa: specjalistów, informatyków, kadry kierowniczej średniego szczebla czy wolnych zawodów" – powiedział Gowin.

d1cp77l

"Musimy sobie zadać pytanie, czy zależy nam na skutecznej konkurencji z najbardziej zamożnymi państwami świata. To jest wyścig o talenty, o ludzi szczególnie uzdolnionych. Jako minister współodpowiedzialny za rozwój technologii i innowacyjność jestem rzecznikiem klasy średniej. Bo jej interesy są przecież zbieżne z polską racją stanu" – dodał wicepremier.

"W przyszłej kadencji w dużo większym stopniu położymy nacisk na uruchamianie rezerw rozwojowych. To jest warunek stabilnej realizacji bezprecedensowo szerokich programów społecznych" - zapewnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cp77l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cp77l