Mocna promocja Lidla. Stawia na marki własne
Jak wynika z informacji podanych przez portal wiadomościhandlowe.pl, Lidl porównując produkty marek własnych z markami producenckimi, wiedzie prym wśród konkurencji. A to za sprawą mocnej promocji i nieszablonowych pomysłów operatora sklepów.
25.08.2023 15:27
"Majonez dekoracyjny Winiary i Kania, fasolka Heinz i Freshona, napój energetyczny Red Bull i Kong Strong, dezodorant w kulce Nivea i Cien, dezodorant w sprayu Dove i Cien oraz mydło w płynie Luksja i Cien to produkty zestawione przez Lidla w ostatniej gazetce promocyjnej z ofertą ważną od czwartku 24 sierpnia do niedzieli 27 sierpnia bieżącego roku" – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.
Znany dyskont w ten sposób pragnie zaprezentować konsumentom różnice cenowe między znanymi markami a markami własnymi. Dla wzmocnienia przekazu w sklepach znajdziemy ekspozycje z porównanymi cenowo produktami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Świadomy wybór produktów
Akcja Lidla, o której mowa prowadzona jest zarówno w gazetkach, jak i w dyskontach, pod nazwą: ‘’Lidlowe ceny. Masz wybór’’. Jak podaje portal, to nie pierwsza tego typu promocja przeprowadzona przez sieć, lecz operator sklepów dopiero teraz postanowił wzmocnić kampanię reklamową. Lidl nie jest jedyną siecią, która stosowała tzw. kampanie porównawcze, lecz według serwisu promował ją najmocniej.
"W tej sieci dyskontów do marek własnych porównywane były m.in. produkty marek Pudliszki, Lipton, Kujawski, Garnier, Nestle, Winiary, Mlekovita, Nutella, Hortex, Łaciate, Danone, Nałęczowianka" – czytamy.
Marki własne rosną w siłę
Według autorów raportu "Private Brands Mini Report" zrealizowanego przez Panel Gospodarstw Domowych GfK Polonia w ubiegłym roku w przypadku sieci detalicznych największą wartość w całej sprzedaży osiągają marki własne w Lidlu, Aldi i Biedronce (wszędzie powyżej 40 proc.). W swoim sklepie online Lidl na początku bieżącego roku oferował prawie 800 różnych produktów własnej marki.
Konsumenci już kilka lat temu przekonali się, że są to produkty, które oferują bardzo dobrą relację ceny do jakości i stanowią rozsądną alternatywę w porównaniu do droższych, markowych zamienników – mówił Michał Maksymiec z GfK Polonia.
Analiza motywacji klientów kupujących marki własne wykazuje, że największa ich grupa – ponad 25 proc. ogółu – w praktyce już nie dzieli produktów na te z marką producenta oraz te z marką sieci handlowej. Wszystkie one tworzą ogólną, równorzędną ofertę i podobne marki muszą ze sobą mocno konkurować – nie tylko cenami, ale także jakością oraz, coraz częściej, budowanym w mass-mediach wizerunkiem.