Trwa ładowanie...
d1kotgp
23-11-2016 10:13

Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin ma kosztować 1,39 mld zł

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 metrów, którego realizacja jest planowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 ma kosztować 1,39 mld zł, podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

d1kotgp
d1kotgp

W informacji podano, że Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m został przygotowany w celu usprawnienia przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dostępu do portu morskiego w Szczecinie.

"Z uwagi na późne opublikowanie tzw. Wykazu Projektów Zidentyfikowanych, stanowiącego załącznik nr 5 do Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych (SZOOP) POIiŚ 2014-2020, pojawiło się zagrożenie, że projekt nie zostanie ukończony w obecnej perspektywie finansowej, co skutkowałoby koniecznością finansowania ostatnich prac z budżetu państwa. Całkowita wartość projektu wynosi 1 mld 385 mln zł. Pilna realizacja projektu wynika przede wszystkim z konieczności zapewnienia odpowiedniej głębokości a tym samym bezpieczeństwa żeglugi na torze wodnym do Szczecina, co nie jest możliwe w ramach dostępnych, ograniczonych środków budżetowych" - czytamy w informacji.

Inwestycja ta ma charakter strategiczny dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa, jest niezbędna dla rozwoju morskich portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, podkreślono także.

Za opracowanie projektu ustawy odpowiada minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

(ISBnews)

d1kotgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kotgp