Trwa ładowanie...
d3obpou

MOL planuje rozwój głównie w segmentach detalicznym i petrochemicznym

Warszawa, 01.03.2016 (ISBnews) - MOL planuje w najbliższych latach rozwijać segmentach detalicznym i petrochemicznym, w tym poprzez akwizycje. Spółka nie precyzuje obecnie oczekiwań co do segmentu wydobywczego, poinformował wiceprezes Ferenc Horváth

Share
d3obpou

"Mamy dwa główne obszary wzrostu: jeden to detal, gdzie już wcześniej wskazywaliśmy, że chcemy się rozwijać, a drugi to petrochemia" - powiedział Horváth podczas konferencji prasowej.

W petrochemii obecnie MOL skupia się na realizacji joint venture z japońskim partnerem JSR Corporation, które realizuje zakład produkcji kauczuki syntetycznego.

W detalu spółka chce rosnąć między innymi poprzez akwizycje, podobnie jak w poprzednich latach.

d3obpou

"Mam nadzieję, że to nie jest koniec przejęć, pracujemy nad kolejnymi" - powiedział wiceprezes.

Wskazał też, że MOL planuje realizować programy poprawy jakości na stacjach benzynowych, które sprawią, że wzrost będzie realizowany nie tylko poprzez zwiększanie liczby stacji.

Wiceprezes przypomniał, że w downstreamie MOL realizuje kolejny już program zwiększania efektywności, którego celem jest poprawa EBITDA o 500 mln USD w ciągu 3 lat (do 2017 r.).

Z kolei w segmencie upstream MOL wstrzymuje się z ogłaszaniem planów rozwoju i ewentualnych przejęć w związku z obecną sytuacją na rynku ropy.

d3obpou

"Rok 2015 i 2016 są trudne dla wszystkich, ciężko jest coś ogłaszać. Jeśli chodzi o M&A, to przy obecnych cenach ropy nie ma tak naprawdę sprzedających" - powiedział Horváth.

W swoich prognozach na ten rok spółka zakłada, że ceny ropy będą się utrzymywać w granicach 35-50 USD/bbl. Zdaniem wiceprezesa, cena w granicach 60-70 USD/bbl zapewniłaby firmie równowagę.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 5 rafinerii). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou