MON: Inspektorat Uzbrojenia odrzucił dwie oferty na dostawy samolotów dla VIP‑ów

09.03.2017 14:21

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Inspektorat Uzbrojenia odrzucił oferty The Boeing Company i Glomex s.r.o. na dostawę samolotów "średnich" do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP), podało Ministerstwo Obrony Narodowej (MON). 

"Oferta firmy The Boeing Company o wartości ok. 3,44 mld zł brutto podlega odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa -ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy). Oferta firmy Glomex s.r.o. o wartości ok. 2,66 mld zł brutto podlega odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy), fakt, że nie została zabezpieczona wadium, a ponadto została złożona przez podmiot niezaproszony do składania ofert (uczestnikiem w postępowaniu było konsorcjum Glomex - Lufthansa Technik)" - czytamy w komunikacie.

W bieżącym postępowaniu na dostawę samolotów "średnich" obaj wykonawcy zaproponowali w ofertach wstępnych samoloty Boeing B737 (BBJ2 w wersji z salonem), podano także.

14 października 2016 r. wpłynęły cztery wnioski o udział w postępowaniu: wspólnie: Glomex MS s.r.o. (Republika Czeska) z Lufthansa Technik AG (RFN), Boeing (USA), Megmar Logistics&Consulting Sp. z o.o. (Polska), wspólnie: Aerospace International Group s.r.o (Republika Słowacka) z ?ASSA-POLAND" Zdzisław Kondrat (Polska).

"Po dokonaniu weryfikacji wykonawców do fazy negocjacyjnej zaproszono The Boeing Company oraz wspólnie Glomex i Lufthansa" - czytamy dalej w komunikacie.

20 lutego 2017 r., zgodnie z założonym harmonogramem postępowania, przekazano wykonawcom biorącym udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę samolotów ?średnich" do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP) zaproszenie do składania ofert ostatecznych, podano także.

Samolot "średni" - tj. o liczbie miejsc pasażerskich nie mniejszej niż 132 (dla samolotu używanego w konfiguracji pasażerskiej) oraz nie mniejszej niż 65 (dla samolotów nowych w konfiguracji z salonem). Zasięg samolotu "średniego" używanego zapewnia lot transatlantycki z jednym międzylądowaniem, natomiast samoloty nowe - z 30 pasażerami na pokładzie - mogą pokonać trasę Warszawa - Nowy Jork bez międzylądowania.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także