Trwa ładowanie...
d3scjt9
d3scjt9
wojsko

MON: pierwszy medal na wojskowych igrzyskach w Rio (komunikat)

...
Share
d3scjt9

19.07. Warszawa - MON informuje:

Polscy sportowcy zdobyli pierwszy medal na rozgrywanych w Rio de Janeiro V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych CISM. Brązowe krążki wywalczyła drużyna judoków. Jest to jednocześnie pięćdziesiąty medal Polaków w historii letnich olimpiad wojskowych.

W turnieju drużynowym judo wystartowało 20 reprezentacji. Polacy na drodze do strefy medalowej pokonali drużyny Iranu (wynik 4:1), Wenezueli (4:1) oraz Algierii (3:2). Bój o wejście do finału nieznacznie przegrali z późniejszymi zwycięzcami turnieju - Brazylijczykami (2:3). W rozgrywce o brązowy medal pokonali drużynę Austrii (4:1).

d3scjt9

Cieszymy się bardzo z brązowego medalu. To pierwszy medal zdobyty na mistrzostwach przez męską drużynę judo, a przy okazji pięćdziesiąty w historii letnich igrzysk. Jest super. Co prawda wejście do finału było bardzo blisko. Walkę z Brazylią przegraliśmy tak jakby przegrać w lekkiej atletyce o setną sekundy w długim biegu - minimalnie, 2 do 3, w ostatnim pojedynku jedną karą. Mecz był więc niemalże remisowy. - powiedział po zakończeniu turnieju trener polskich judoków starszy sierżant Mirosław Wolszczak. - Chłopcy pokazali, że są w dobrej formie, świetnej dyspozycji. Teraz muszą się zregenerować, bo za nimi ciężki dzień, niektórzy stoczyli po pięć pojedynków. Przed nami przecież zawody indywidualne. - dodał. Pytany o wytypowanie bohatera drużyny powiedział: - Nie można wyróżniać nikogo. Zawody drużynowe mają tą specyfikę, że każdy musi dołożyć swoją cegiełkę żeby ten medal zdobyć i tak też dzisiaj się stało.

Wynik turnieju drużynowego mężczyzn w judo: 1. Brazylia 2. Korea Południowa 3. Polska 3. Algieria

Polska drużyna judo:

Zawodnicy: starszy szeregowy Łukasz Błach starszy szeregowy Mariusz Janicki starszy szeregowy Sebastian Janicki starszy szeregowy Kacper Larem starszy marynarz Robert Krawczyk szeregowy Tomasz Kowalski szeregowy Janusz Wojnarowicz

Trener: starszy sierżant Mirosław Wolszczak

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ jgr/

d3scjt9

Podziel się opinią

Share
d3scjt9
d3scjt9