Trwa ładowanie...
d2dae38
d2dae38
wojsko

MON: rozmowy nt. polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej (komunikat)

...
Share
d2dae38

24.07. Warszawa - MON informuje:

W środę, (24 lipca) minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak spotka się z przewodniczącym Kolegium Szefów Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA generałem Martinem Dempsey'em. Rozmowy dotyczyły będą między innymi kwestii związanych ze współpracą szkoleniowo-techniczną pomiędzy oboma armiami. Jednym z tematów będą sprawy związane z przygotowaniem ćwiczenia Steadfast Jazz 2013.

W trakcie pobytu w Polsce przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA spotkał się z szefem Sztabu Generalnego WP generałem broni Mieczysławem Gocułem, a także profesorami i studentami Akademii Obrony Narodowej. W trakcie wizyty w Akademii generał M. Dempsey wygłosił wykład nt. bezpieczeństwa, podczas którego odniósł się m.in. do obecnej sytuacji w Afganistanie oraz działań prowadzonych przez żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

d2dae38

Na środę zaplanowano także wizytę przewodniczącego Kolegium Szefów Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie stacjonują żołnierze rotacyjnego komponentu sił powietrznych USA, którzy obecnie ćwiczą z polskimi żołnierzami.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2dae38

Podziel się opinią

Share
d2dae38
d2dae38