Trwa ładowanie...
d5bek4j

MON: wizyta ministra Siemoniaka w Izraelu (komunikat)

...

d5bek4j
d5bek4j

03.11. Warszawa - MON informuje:

W poniedziałek, 4 listopada br., minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w Izraelu, w składzie delegacji Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Szef resortu obrony weźmie udział w rozmowach plenarnych pod przewodnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezydenta Państwa Izrael.

Obecny będzie także podczas spotkania prezydenta Komorowskiego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

d5bek4j

W ramach programu indywidualnego minister Tomasz Siemoniak spotka się ministrem obrony Izraela Moshe Ya'alonem. Rozmowy szefów resortów obrony dotyczyć będą dwustronnej współpracy wojskowej oraz kooperacji przemysłów obronnych, w tym w dziedzinie przemysłowo-technicznej. Ministrowie omówią też sytuację bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu.


Polska i Izrael od 2004 roku prowadzą cykliczne spotkania w ramach dialogu strategicznego. Są one ważnym forum wymiany poglądów oraz okazją do określania kierunków rozwoju dalszej współpracy. Ostatnia, XI runda polsko-izraelskiego dialogu strategicznego odbyła się w październiku br. w Warszawie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d5bek4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5bek4j