Trwa ładowanie...
d3v5i9p

MON ws. ustawy o utworzeniu Akademii Lotniczej w Dęblinie (komunikat)

...

d3v5i9p
d3v5i9p

25.02. Warszawa - Departament Prasowo-Informacyjny MON informuje:

W piątek Sejm przyjął sprawozdanie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Obrony Narodowej o stanowisku Senatu RP w sprawie ustawy o utworzeniu Akademii Lotniczej w Dęblinie.

Poselski projekt ustawy zakłada powołanie od 1.09.2011 r. Akademii Lotniczej w wyniku połączenia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Zaliczenie uczelni powstałej z połączenia WSO SP i WIML do grona akademii jest wyróżnieniem i potwierdzeniem wysokiej jakości działalności dydaktycznej i badawczej jednostek tworzących. Zamiar utworzenia akademii uzyskał pozytywną opinię Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego - organu przedstawicielskiego szkolnictwa wyższego.

d3v5i9p

Konsolidacja jednostek naukowych jest zjawiskiem oczekiwanym we wdrażanej reformie systemu nauki i projektowanej reformie szkolnictwa wyższego. Nowa instytucja umożliwi wzbogacenie oferty dydaktycznej poprzez wykorzystanie potencjału kadrowego WIML. Ponadto zapewni rozwój działalności badawczej poprzez: rozwój interdyscyplinarnych badań w obszarze czynnika ludzkiego w lotnictwie, a także zwiększenie zdolności do podejmowania zadań naukowych poprzez połączenie i wspólne wykorzystywanie posiadanych zasobów kadrowych i rzeczowych.

Połączenie doświadczenia WSO SP w zakresie kształcenia pilotów, nawigatorów oraz kontrolerów ruchu lotniczego, posiadanej już przez tę uczelnię unikalnej bazy dydaktycznej w postaci certyfikowanych ośrodków: Szkolenia Lotniczego, Szkolenia Lotniczego Służb Ruchu Lotniczego oraz Szkolenia Taktycznych Zespołów Kierowania Operacjami Powietrznymi oraz doświadczenia i możliwości w zakresie diagnostyki i leczenia personelu lotniczego WIML oraz 6 Szpitala Wojskowego, a także rozwoju możliwości szkoleniowych 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, związanego z nieodległym zakupem samolotów szkolnych typu LIFT, pozwoli na stworzenie unikalnego w wymiarze środkowoeuropejskim ośrodka kompleksowego szkolenia personelu dla lotnictwa wojskowego NATO tej części Europy i krajów Partnerstwa dla Pokoju.

Zgodnie z procedurami procesu legislacyjnego, uchwalony projekt ustawy wraz z przyjętymi poprawkami Senatu zostanie przekazany do podpisu prezydenta.

Tekst ustawy w brzmieniu przekazanym do Senatu http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/3566_u.htm

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3v5i9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v5i9p