Trwa ładowanie...
d3t3pqo

MON ws. wizyty ministra Siemoniaka w Szwajcarii (komunikat)

...

d3t3pqo
d3t3pqo

14.02. Warszawa - MON informuje:

W piątek, 15 lutego br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak rozpocznie dwudniową wizytę w Szwajcarii, podczas której spotka się z Prezydentem Szwajcarii, Ministrem Obrony, Ochrony Cywilnej i Sportu Ueli Maurerem.

Podczas rozmów dwustronnych ministrowie omawiać będą kwestie związane z założeniami reform w polskich siłach zbrojnych oraz siłach zbrojnych Szwajcarii. Poruszone zostaną również sprawy związane z implementacją umowy o wojskowej współpracy szkoleniowej, a także z zaangażowaniem obu armii w misje zagraniczne.

W trakcie wizyty minister Tomasz Siemoniak spotka się w ambasadzie polskiej w Bernie z byłym żołnierzem 2. Dywizji Strzelców Pieszych, prezesem Towarzystwa Polskiego w Zurychu por. rez. Janem Zbigniewem Bemem, któremu wręczy awans na stopień porucznika rezerwy.

d3t3pqo

Podczas pobytu w Szwajcarii polska delegacja złoży także wieniec przy tablicy w kwaterze polskich żołnierzy 2. Dywizji Strzelców Pieszych na Cmentarzu Bremgarten.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d3t3pqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3pqo