Trwa ładowanie...
d1ojejr

Monetia ma umowę na obsługę urzędów skarbowych w łódzkim, zwiększy obroty o 9,6%

Warszawa, 26.01.2015 (ISBnews) - Monetia pozyskała kontrakt na obsługę kasową wszystkich urzędów skarbowych w województwie łódzkim, poinformował prezes Wojciech Jóźwiak. Transakcja przyniesie wzrost rocznych obrotów o 9,6% do 2,85 mld zł.
Share
d1ojejr

"Dotychczas jeszcze żadna izba skarbowa w Polsce nie korzystała w takim zakresie z outsourcingu kasowego. Powierzono nam obsługę okienek kasowych w każdym urzędzie. (...) Ten kontrakt wzmacnia naszą pozycję lidera na krajowym rynku transakcji gotówkowych. W strategii założyliśmy, że do końca roku pozyskamy dla outsourcingu kasowego 5-6 instytucji. Byliśmy ostrożni, bo pracujemy z bardzo wymagającym klientem - to urzędy państwowe, jednostki samorządu terytorialnego i banki. Tymczasem ten plan został przekroczony" - powiedział Jóźwiak, cytowany w komunikacie.

Dodał, że kolejnym wyzwaniem będzie konsolidacja rynku gotówkowego.

W efekcie zawartego kontraktu udział spółki w rynku urzędów skarbowych wzrósł do 11%. Łącznie z nowo przejętymi punktami Monetia obsługuje już 43 z 400 US w całej Polsce. Transakcja przyniesie agencji płatniczej wzrost rocznych obrotów o 9,6% do 2,85 mld zł, podano również.

d1ojejr

Spółka przypomina, że zgodnie ze swoją strategią rozwija outsourcing kasowy w sektorze public, obejmującym instytucje państwowe i samorządowe, oraz w sektorze komercyjnym - zwłaszcza wśród banków, z którymi współpracuje przy obsłudze urzędów miast i gmin. Wśród pozostałych klientów jest ponad 100 spółdzielni mieszkaniowych, duże firmy i przedsiębiorstwa oferujące usługi dla ludności - zakłady energetyczne, wodociągowe, telekomy. Outsourcing kasowy zapewnia im ciągłość obsługi transakcji klientów końcowych lub interesantów przy jednoczesnym uzyskaniu pozytywnych efektów ekonomicznych i biznesowych, tj. usprawnienie części procesów i ograniczenie kosztów.

Głównym akcjonariuszem Monetii jest TFI Capital Partners (60%), zaś do zarządu należy 40% udziałów.

(ISBnews)

d1ojejr

Podziel się opinią

Share
d1ojejr
d1ojejr