Trwa ładowanie...
d43s6z0
09-03-2015 11:32

Monetia rozszerza ofertę o usługę inkaso dla sektora publicznego

Warszawa, 09.03.2015 (ISBnews) - Monetia zajmie się, we własnych placówkach, inkasowaniem opłat na rzecz Urzędów Miast w Krakowie, Piotrkowie, Skierniewicach oraz Sopocie, poinformowała spółka. 

Share
d43s6z0

Inkaso to kolejna usługa Monetii, przeznaczona dla sektora publicznego. Różni się od prostego outsourcingu kasowego odmiejscowioną obsługą, co oznacza, że opłaty, tradycyjnie wnoszone do kasy w siedzibie urzędu, można teraz uiszczać we wszystkich placówkach Monetii na terenie danego miasta.

Współpraca z instytucjami publicznymi to dla Monetii jeden z kluczowych obszarów działalności.

?Sukcesywnie powiększamy portfolio klientów z sektora public i dedykowanych im usług. Obecnie pochodzi stąd ok. 10 proc. naszych przychodów" - powiedział prezes Monetii Wojciech Jóźwiak, cytowany w komunikacie.

Monetia rozwija outsourcing kasowy, usługę zbliżoną do inkaso, współpracując z 15 Urzędami Miast i Gmin m.in.: w Warszawie, Łodzi, Zielonce, czy Przemyślu. Poza instytucjami samorządowymi z tej formy obsługi interesantów korzystają instytucje państwowe, jak urzędy skarbowe oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Wśród pozostałych klientów jest ponad 100 spółdzielni mieszkaniowych, duże firmy i przedsiębiorstwa, oferujące usługi dla ludności.

Monetia to największa, pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji, sieć agencji płatniczych w Polsce. W 2014 r. Monetia uzyskała licencję krajowej instytucji płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego. Głównym akcjonariuszem spółki jest TFI Capital Partners (60%), zaś do zarządu należy 40% udziałów.

(ISBnews)

d43s6z0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43s6z0
d43s6z0