Trwa ładowanie...
d2wwoux

MoneyGram będzie w 160 sklepach Tesco w br., rozmawia z nowymi partnerami

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - MoneyGram chce rozszerzyć dostępność swoich usług w Tesco w Polsce do 160 sklepów na koniec tego roku. Firma rozmawia także o współpracy z nowymi partnerami, poinformował dyrektor regionalny Rynków Wschodzących MoneyGram Zbigniew Furmańczak.

Share
d2wwoux

MoneyGram współpracuje z Tesco w Polsce od lutego br. Obecnie usługa przekazów pieniężnych dostępna jest w 73 największych hipermarketach sieci.

"Na koniec roku chcemy, żeby usługa była dostępna w 160 sklepach, a docelowo - we wszystkich 450 sklepach" - powiedział Furmańczak podczas konferencji prasowej.

Firma nie określa, w jakim horyzoncie chce osiągnąć pełną liczbę lokalizacji w sklepach Tesco.

MoneyGram chce także zwiększać dostępność swoich usług poprzez pozyskanie nowych partnerów.

d2wwoux

"Rozmawiamy z bankami i z sieciami detalicznymi. Będziemy chcieli rozszerzyć współpracę. Trudno składać deklaracje, czy stanie się to w tym roku" - powiedział dyrektor.

Przedstawiciele firmy podkreślili, że Polska jest obecnie "rynkiem odbiorcy" przelewów, jednak obserwowany jest wzrost migracji do kraju.

"Coraz więcej pieniędzy jest wysłanych, ten trend już obserwujemy. Chcemy, żeby wszyscy partnerzy świadczyli usługę wysyłek i odbiorów" - powiedział Furmańczak.

W związku z obserwowaną dużą imigracją obywateli Ukrainy, firma oczekuje kontynuacji wzrostu wartości przekazów do tego kraju w kolejnych latach.

d2wwoux

"Ja bym się spodziewał, że to będą wzrosty mocno dwucyfrowe, czyli kilkanaście-dwadzieścia procent co roku" - powiedział dyrektor.

Aktualnie MoneyGram ma w Polsce 6 000 lokalizacji i współpracuje z pięcioma partnerami: Pocztą Polską, Bankiem Pocztowym, Bankiem BPS, Tesco i Pepco.

MoneyGram jest światowym dostawcą transferów pieniężnych i usług płatności, zapewnia także usługi opłacania rachunków, wydaje przekazy pieniężne, a na wybranych rynkach realizuje czeki.

(ISBnews)

d2wwoux

Podziel się opinią

Share
d2wwoux
d2wwoux