Trwa ładowanie...
d2lmw3k

Monnari nie składa zażalenia na decyzję sądu, ale cały czas liczy na układ

17.8.Warszawa (PAP) - Zarząd Monnari, mimo że nie zgadza się z pewnymi fragmentami uzasadnienia postanowienia sądu, który ogłosił upadłość likwidacyjną firmy Monnari, nie będzie...

Share
d2lmw3k

17.8.Warszawa (PAP) - Zarząd Monnari, mimo że nie zgadza się z pewnymi fragmentami uzasadnienia postanowienia sądu, który ogłosił upadłość likwidacyjną firmy Monnari, nie będzie składał zażalenia na decyzję sądu, ale zamierza kontynuować prace nad układem z wierzycielami - poinformowała spółka w komunikacie.

Tymczasem w ubiegły poniedziałek prezes spółki Marek Banasiak informował, że zadaniem zarządu jest przekonanie sądu o zmianie upadłości z likwidacyjnej na układową.

"W uzasadnieniu postanowienia sąd przekonywująco argumentuje, że w przyjętym trybie upadłości, gdy egzekucja nie może być prowadzona, będzie możliwość wypracowania stanowiska banków wobec ewentualnego układu. W takim przypadku Sąd dopuszcza zmianę trybu postępowania" - podano w komunikacie.

d2lmw3k

W komunikacie poinformowano, że obecnie "cały wysiłek zarządu skierowany będzie na kontynuowanie prac nad układem z wierzycielami". Jak dodała spółka, syndyk zadeklarował w tym względzie współpracę.

Zarząd uważa, że propozycje układowe mogą zaspokoić wierzycieli w wyższym stopniu niż postępowanie polegające na likwidacji majątku.

"W szczególności banki nie pogorszą swojej sytuacji, przystępując do układu. Jest jednak zbyt wcześnie, aby obecnie przedstawiać jakiekolwiek szczegóły propozycji układowych" - poinformowała spółka.

Jednocześnie Monnari poinformowało, że w poniedziałek Marek Banasiak złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu firmy.

d2lmw3k

"Motywem złożonej rezygnacji, podanym przez pana Marka Banasiaka, jest nieosiągnięcie formalnej akceptacji starań o wdrożenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu" - podano w raporcie.

Monnari w maju złożyło do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, tłumacząc to pogarszającą się sytuacją finansową w okresie kryzysu oraz zakończeniem I kwartału 2009 roku stratą netto w wysokości około 13,9 mln zł.

Spółka informowała w czerwcu, że jest nią zainteresowany fundusz CRG Capital, który mógłby zainwestować 5-10 mln euro. Swoje zaangażowanie warunkował jednak przeprowadzeniem audytu i stworzeniem planu restrukturyzacyjnego. Due diligence Monnari fundusz rozpoczął na początku lipca.

Firma jest w trakcie likwidowania części salonów Monnari oraz salonów Pabia. (PAP)

morb/ pam/

d2lmw3k

Podziel się opinią

Share
d2lmw3k
d2lmw3k