Trwa ładowanie...
d4ngcjv

Monnari Trade zamknęła już 25 salonów

6.7.Warszawa (PAP) - Spółka Monnari Trade, która w maju złożyła wniosek o upadłość z możliwością układu, 5 lipca zamknęła
kolejny salon prowadzony pod marką Monnari. Spółka...

d4ngcjv
d4ngcjv

6.7.Warszawa (PAP) - Spółka Monnari Trade, która w maju złożyła wniosek o upadłość z możliwością układu, 5 lipca zamknęła kolejny salon prowadzony pod marką Monnari. Spółka zamknęła już 25 salonów, których wartość bilansowa wynosi 4,7 mln zł - podała Monnari Trade w komunikacie.

"Zmniejszenie liczby salonów wpływa na spadek generowanych przychodów spółki, będzie miało również wpływ na obniżenie wielkości kosztów stałych" - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała także, że jej przychody za czerwiec 2009 r. wyniosły 12,4 mln zł, co oznacza 38,9 proc. spadek w stosunku do czerwca 2008 r. W pierwszych sześciu miesiącach 2009 r. przychody wyniosły 95,3 mln zł i były 7,6 proc. niższe w porównaniu do tego samego okresu 2008 r.

Monnari podała, że spadek przychodów odnotowany w czerwcu spowodowany jest zmniejszeniem liczby salonów i spadkiem sprzedaży.

d4ngcjv

Na koniec marca 2009 r. spółka posiadała 236 własnych salonów sprzedaży, w tym 178 Monnari i 58 Pabii.

W opublikowanej pod koniec 2008 r. aktualizacji strategii Monnari zakładała ograniczenie planów otwarć nowych salonów o ok. 80 proc. w stosunku do wcześniej zakładanych około 120 salonów. Spółka zrezygnowała też z ekspansji zagranicznej i przejęć, planowała zamknięcie nierentownych sklepów.(PAP)

gsu/ jtt/

d4ngcjv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ngcjv