Trwa ładowanie...
din1brz
din1brz

Monnari Trade złożyło wniosek o upadłość z możliwością układu (opis)

...
Share
din1brz

8.5.Warszawa (PAP) - Monnari Trade złożyło w łódzkim sądzie wniosek o upadłość z możliwością układu - podała spółka w komunikacie.

"Zarząd podjął powyższą decyzję w związku z pogarszającą się sytuacją Spółki w okresie kryzysu oraz zakończeniem I kwartału b.r. stratą netto w wysokości około 13,9 mln zł" - podało Monnari w komunikacie.

Spółka podała jednocześnie, że zarząd otrzymał informację od wierzyciela spółki - Dion Investments o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości Monnari Trade, obejmującej likwidację majątku dłużnika.

din1brz

Pod koniec lutego upadłość likwidacyjną ogłosiła spółka zależna Monnari - Molton, a pod koniec kwietnia wniosek o upadłość złożyła kolejna spółka z grupy Monnari - Roy.

Monnari informowało ostatnio, że prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami na temat pozyskania finansowania. Właściciele spółki nie wykluczali oddania nad nią kontroli.

Zarząd informował, że spółka jest w trakcie przygotowań planu restrukturyzacji.

W 2008 roku Monnari miało jednostkowo 29,9 mln zł straty netto. Na poziomie grupy firma miała 28,9 mln zł straty netto oraz 16,5 mln zł straty operacyjnej. Spółka dokonała odpisów aktualizujących wartość aktywów i rezerw w wysokości 32,6 mln zł, co obniżyło wynik finansowy za 2008 rok. (PAP)

pel/ pam/

din1brz

Podziel się opinią

Share
din1brz
din1brz