Trwa ładowanie...
d2e8x29

Monnari złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Molton

20.2.Warszawa (PAP) - Monnari złożyło do Sądu Rejonowego w
Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki
zależnej Molton - podała spółka w komunikacie.


d2e8x29
d2e8x29

20.2.Warszawa (PAP) - Monnari złożyło do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki zależnej Molton - podała spółka w komunikacie.

"Powyższą decyzja jest zgodna ze strategią przedstawioną przez zarząd Monnari Trade, w której jednym z zasadniczych celów jest wycofanie się z projektów, w których osiągnięcie zyskowności jest oddalone w czasie lub wg oceny Zarządu mało prawdopodobne" - napisano w komunikacie.

Monnari chce maksymalnie ograniczyć straty związane ze swoją spółką zależną. Rozpoczęto proces sprzedaży jej aktywów, by spłacić wierzycieli.

W 2008 roku spółka Molton wygenerowała stratę w wysokości 3,6 mln zł, z czego na skonsolidowany wynik grupy kapitałowej przypada 51 proc.

"Na dzień przekazania niniejszego raportu, sytuacja "MOLTON" uległa dalszemu pogorszeniu. Powodem takiej sytuacji jest zmniejszenie popytu konsumpcyjnego w Polsce, co spowodowało konieczność obniżenia marż sprzedawanych produktów do poziomu, który nie gwarantuje rentowności prowadzonych salonów" - napisano w komunikacie.(PAP)

pel/ gor/

d2e8x29
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e8x29