Trwa ładowanie...
d3vwayo

Moody's potwierdził rating Baa1 dla Energi, perspektywa stabilna

Warszawa, 21.12.2015 (ISBnews) - Moody's Investors Service potwierdził rating Energi na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną, podała spółka.
Share
d3vwayo

"Rating wynika z wysokiego udziału regulowanego segmentu dystrybucji w zyskach grupy, niskiego poziomu ryzyka działalności dystrybucyjnej ze względu na przejrzyste regulacje i silnej pozycji finansowej grupy" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie rating jest ograniczony przez wyższy profil ryzyka w segmentach wytwarzania i sprzedaży, presję na przepływy pieniężne segmentu wytwarzanie w związku z zapowiadanymi zmianami w mechanizmie wsparcia dla energetyki odnawialnej w Polsce i szeroki program inwestycyjny, który, jeśli zostałby wdrożony w pełnym zakresie, mógłby skutkować wzrostem poziomu zadłużenia.

"Stabilna perspektywa ratingu odzwierciedla oczekiwania agencji, iż Energa będzie zarządzać pozycją finansową w zgodzie z wytycznymi w zakresie wskaźników zadłużenia dla określonej oceny ratingowej" - czytamy dalej.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d3vwayo

Podziel się opinią

Share
d3vwayo
d3vwayo