Trwa ładowanie...
d45aan6
d45aan6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Morawiecki: musimy postawić na innowacje (krótka3)

Aby wyrwać się z pułapki średniego rozwoju, musimy postawić na innowacje - powiedział we wtorek wicepremier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45aan6

Wicepremier minister rozwoju i finansów otwierając Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej "Central Eastern Europe Innovators Summit" powiedział, że "chcąc wyrwać się z tej pułapki średniego rozwoju (...) musimy postawić na innowacje".

Wicepremier wskazał, że "dzisiaj, od 27 lat, mamy szansę na prawdziwą zmianę systemu".

Morawiecki przypomniał, że w Europie występowały do tej pory dwa systemy gospodarcze: "typ koreańsko-niemiecko-francuski nazywany modelem skoordynowanym i typ bardziej anglosaski nazywany typem liberalnym". Teraz - jak dodał - w Europie Środkowej wytworzył się nowy tryb gospodarczy. "To gospodarka typu zależnego" - powiedział wicepremier.

d45aan6

"Trzeba będzie się zastanowić, jak przemyśleć cały nasz model życia gospodarczego, po to, ażebyśmy stworzyli społeczeństwo akceptowalne, społeczeństwo solidarne, społeczeństwo, które da takim twórczym, przedsiębiorczym ludziom jak wy, myśleć, rozwijać się, tworzyć, tworzyć nowe dzieła gospodarcze, nowe dzieła społeczne, a jednocześnie da godne życie dziesiątkom milionów, setkom milionów, miliardom ludzi na całym świecie" - powiedział.

Zdaniem Morawieckiego to będzie wielkie wyzwanie, które rząd premier Beaty Szydło stara się już teraz podjąć.

Morawiecki powiedział, że aby zatrzymać przedsiębiorców w Polsce, nasz kraj buduje kapitał dla rozwoju firm. "Chcemy stworzyć perspektywę do działania przynajmniej tutaj, na obszarze Europy Środkowej, rynku, który razem z Rumunią, Bułgarią, kilkoma innymi krajami, to ponad 100 milionów ludzi. To jest ważne, żeby tu testować wasze rozwiązania, zwiększyć dostęp do bazy klientów" - mówił do uczestników kongresu.

d45aan6

Podziel się opinią

Share
d45aan6
d45aan6