Trwa ładowanie...
d4fyhp2

Morawiecki: Obniżenie podatków, składek ZUS dla nowych małych firm od 1 I 2018

Kraków, 30.03.2017 (ISBnews) - Obniżenie podatków i składek na ZUS dla nowych małych przedsiębiorstw powinno wejść w życie z początkiem 2018 r., zapowiedział wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Share
d4fyhp2

"W ramach małej działalności gospodarczej i działalności pozarejestrowej chcemy te zasady doprecować i od 1 stycznia 2018 r. one będą wdrożone, rzeczywiście z większymi ulgami dla tych, którzy mają dochody miesięczne niskie: 1, 2, 3, 4 tys. zł. Będą lepsze zasady z punktu widzenia łącznych danin - wszystkiego, co płacimy do ZUS, jak i opodatkowania dla tych małych przedsiębiorców" - powiedział Morawiecki dziennikarzom w Krakowie.

W końcu stycznia br. Morawiecki poinformował, ze rząd zastanawia się nad wprowadzeniem rozwiązania, w którym przez pierwsze półrocze nowo zakładanej działalności przedsiębiorca w ogóle nie płaciłby składek na ZUS, albo zacząłby je płacić, kiedy pojawi się pierwsza faktura. Jak zapowiadał wówczas wicepremier, te rozwiązania powinny wejść w życie jeszcze w tym roku, a najpóźniej - od 1 stycznia 2018 r.

(ISBnews)

d4fyhp2

Podziel się opinią

Share
d4fyhp2
d4fyhp2