Trwa ładowanie...
d2vkkz3

Mordasewicz: emerytura po 40 latach pracy - realna od 2017 roku (aktl.)

#
dochodzi szersza wypowiedź Mordasewicza
#

Share
d2vkkz3

20.05. Warszawa (PAP) - Propozycja prezydenta Bronisława Komorowskiego wprowadzenia możliwości przejścia na emeryturę po uzyskaniu 40 letniego stażu pracy mogłaby wejść w życie od 2017 roku - ocenia w rozmowie z PAP ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz.

Udostępniamy nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Mordasewicz-emerytura-po-40-letnim-stazu-pracy-realna-od-2017-roku.mp4

d2vkkz3

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Mordasewicz-odejscie-na-emeryture-po-40-latach-musi-dotyczyc-kobiet-i-mezczyzn.mp4

Jak dodaje Mordasewicz, to racjonalna propozycja, musi jednakże dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Podkreśla, że prace nad projektem powinny trwać około roku, co pozwoli ocenić, ile osób prawdopodobnie skorzysta z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę i określić, jakie pieniądze w budżecie trzeba przewidzieć na ten cel.

"Wprowadzenie tak poważnej zmiany do systemu emerytalnego nie może odbywać się +na chybcika+. (...) Jestem wręcz przekonany, że nie da się tego zrobić od 1 stycznia 2016 r., natomiast uważam, że jest to możliwe począwszy od roku 2017" - powiedział PAP ekspert.

Mordasewicz ocenił ponadto, że gdyby kobiety mogły przechodzić na emeryturę nie po 40, a po 35 latach pracy, to ich emerytury byłyby bardzo niskie. "A po drugie, byłoby to bardzo kosztowne dla podatników, bo musieliby zapłacić wysokie podatki, aby sfinansować zasiłki dla kobiet, które pod koniec życia znajdą się w biedzie" - zaznaczył ekspert.

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował w środę, że w jego kancelarii opracowano projekt ustawy wprowadzający kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę. Zapowiedział, że jeszcze w środę lub w czwartek projekt zostanie przesłany do Sejmu. (PAP)

luo/ laz/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01

hasło: OZsV2TzG%!if

d2vkkz3

Podziel się opinią

Share
d2vkkz3
d2vkkz3