Trwa ładowanie...
dfwadbk

Mostostal-Export chce pozyskać inwestora branżowego, najlepiej z Rosji lub Ukrainy

16.09. Warszawa (PAP) - Strategicznym celem Mostostalu-Export jest pozyskanie inwestora branżowego, do czego dojść może w nadchodzących miesiącach. Najbardziej właściwym dla spółki...
Share
dfwadbk

16.09. Warszawa (PAP) - Strategicznym celem Mostostalu-Export jest pozyskanie inwestora branżowego, do czego dojść może w nadchodzących miesiącach. Najbardziej właściwym dla spółki inwestorem byłby podmiot z Rosji lub Ukrainy - poinformowała spółka w komunikacie.

"Zarząd spółki przyjmuje za strategiczny cel pozyskanie jakościowego inwestora branżowego wnoszącego do spółki określoną wartość w zamian za większościowy pakiet akcji" - napisano w dokumencie przedstawiającym kluczowe założenia strategii spółki.

Mostostal-Export poinnformował, że w okresie minionego roku spółka otrzymała szereg zapytań w sprawie potencjalnych mariaży, fuzji jak i przejęć.

dfwadbk

"Bazując na aktualnym zainteresowaniu krajowych i zagranicznych podmiotów branżowych inwestycją w MOSTOSTAL-EXPORT zarząd spółki wyraża przekonanie, że wybór inwestora i rozpoczęcia procesu strukturyzowania transakcji nastąpi w nadchodzących miesiącach" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że jednym z warunków jej przejęcia jest zaakceptowanie ceny emisji nowych akcji na poziomie 0,5 zł lub wyższej, spłata ponad 91 mln zł zobowiązań spółki CALATRAVA CAPITAL FUND. Objęcie pakietu kontrolnego Mostostalu-Export nastąpiłoby w zamian za aktywa nieruchomościowe, budowlane lub firmę prowadzącą synergiczną działalność budowlano-deweloperską o znaczącej skali.

"(...) najbardziej właściwym dla spółki inwestorem byłby podmiot zagraniczny - reprezentujący Federację Rosyjską bądź Ukrainę, zainteresowany zaistnieniem na rynku europejskim (w tym kapitałowym) i zwiększający konkurencyjność MOSTOSTALU na swoim rynku rodzimym" - napisano w komunikacie.

"Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie jest notowana spółka budowlano-deweloperska o tak silnym potencjalnie zorientowaniem na kraje dawnego bloku wschodniego" - dodano. (PAP)

seb/

dfwadbk

Podziel się opinią

Share
dfwadbk
dfwadbk