Mostostal Warszawa w konsorcjum chce wybudować Elektrownię Ostrołęka C

10.03.2017 10:53, aktual.: 10.03.2017 11:08

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) -  Mostostal Warszawa w ramach konsorcjum złożyła dokumentacje do prekwalifikacji w postępowaniu przetargowym na budowę Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1 000 MWe, podała spółka. Wartość zamówienia szacowana jest na kwotę ok. 6 mld zł. 

"Zarząd Mostostal Warszawa działając w ramach konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy Doosan Heavy Industries and Construction (lider), Mostostal Warszawa (partner) oraz Acciona Industrial (partner), złożyła dokumentację do prekwalifikacji w postępowaniu przetargowym na budowę kompletnego bloku o mocy 1000 MW - tzw. Elektrowni Ostrołęka C, na rzecz zamawiającego Energa Elektrownie Ostrołęka" - czytamy w komunikacie.

Wartość zamówienia szacowana jest na kwotę ok. 6 mld zł. Według założeń ogłoszonych w przetargu, ma to być blok energetyczny o sprawności netto co najmniej 45% pracujący na parametrach nadkrytycznych pary, podano także.

W grudniu 2016 r. Energa i Enea ogłosiły postępowanie przetargowe na wyłonienie generalnego wykonawcy budowy Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1 000 MWe. Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez Grupy Energa i Enea, na podstawie umowy inwestycyjnej zawartej 8 grudnia br. Obie spółki szacują, że budowa mogłaby się rozpocząć w 2018 roku i zakończyć w 2023 roku, a komercyjna działalność Elektrowni Ostrołęka C spodziewana jest w 2024 roku.

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 roku.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także