Trwa ładowanie...
d1cq5m2

Mostostal Zabrze rozważa zawarcie porozumienia w sporze ws. kontraktu w RPA

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews) - Mostostal Zabrze rozpoczął kolejny etap negocjacji w sprawie ostatecznego rozliczenia finansowego kontraktów na montaż filtrów workowych spalin w elektrowniach opalanych węglem kamiennym w Kusile i Medupi w RPA i rozważa zakończenie sporu przez zawarcie porozumienia, podała spółka.

Share
d1cq5m2

"Strony pomimo odmiennych stanowisk wznowiły rozmowy celem uniknięcia długotrwałego oraz bardzo kosztownego procesu arbitrażowego. Dodatkową okolicznością przemawiającą za podjęciem negocjacji był fakt, iż sytuacja związana z tymi inwestycjami jest bardzo skomplikowana, co przy lokalnych uwarunkowaniach polityczno-ekonomicznych oraz prawnych, a także ze względu na prowadzenie ewentualnego procesu w RPA dawałoby naturalną przewagę drugiej stronie sporu. Tym samym, pojawiło się ryzyko związane z niekorzystnym dla emitenta zakończeniem procesu arbitrażowego" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że rozważa szybkie zakończenie sporu poprzez zawarcie porozumienia, które może przełożyć się jednocześnie na pogorszenie ostatecznych wyników tych kontraktów.

"Ze względu na wielowątkowość sprawy, a także związane z tym niejasności skutki finansowe ewentualnego porozumienia są trudne do oszacowania przez emitenta na chwilę obecną" - czytamy dalej.

d1cq5m2

W grudniu 2012 r. Mostostal Zabrze podpisał z DBT Technologies dwie umowy na montaż filtrów workowych spalin w budowanych w RPA dwóch największych na świecie elektrowniach na węgiel kamienny: Kusile i Medupi. W maju 2014 r. Mostostal wypowiedział umowy w związku z faktem niewypełniania przez zamawiającego podstawowych zobowiązań, co uniemożliwiło prawidłową i terminową realizację.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d1cq5m2

Podziel się opinią

Share
d1cq5m2
d1cq5m2