Trwa ładowanie...

Możesz kupić dom we Włoszech za jedno euro. Ruszyła sprzedaż

Za 1 euro, czyli za nieco ponad 4 złote, można kupić dom w dwóch włoskich miejscowościach w Kampanii i na Sycylii. Jeśli jesteście zainteresowani to musicie spełnić dodatkowe warunki.

Możesz kupić dom we Włoszech za jedno euro. Ruszyła sprzedażŹródło: Shutterstock.com
d4cge8s
d4cge8s

Oferowane w Zungoli w Kampanii domy mają do 100 metrów kwadratowych. Żeby kupić jeden za 1 euro trzeba pobrać specjalny formularz, a także zobowiązać się do renowacji nieruchomości w ciągu trzech lat od zakupu.

Trzeba również określić, czy nieruchomość będzie wykorzystywana po remoncie jako prywatny dom, pensjonat czy sklep rzemieślniczy.

Zungoli w 2015 roku zostało uznane z jedną z najpiękniejszych włoskich wiosek w 2015 roku. Miejscowość leży w Apeninach, zamieszkuje ją zaledwie tysiąc osób.

Jak informuje CNN, do formularzu trzeba dołączyć kopię dowodu tożsamości i przesłać to wszystko do biura burmistrza pocztą elektroniczną lub klasyczną. Następnie pozostaje oczekiwanie na odpowiedź.

d4cge8s

Kupujący muszą wpłacić także depozyt – w wysokości 2000 euro. Prace remontowe muszą rozpocząć się w ciągu kilku miesięcy od finalizacji transakcji. Po zakończeniu prac depozyt jest zwracany.

Domy za 4 złote na Sycylii

Dom za 1 euro, czyli 4 złote, można kupić także w miasteczku Mussomeli na Sycylii, które zamieszkuje około 11 tysięcy osób. Jest ono położone na wzgórzu, wznoszącym się 700 metrów nad poziomem morza.

CNN zwraca uwagę, że wiele opuszczonych kamiennych gospodarstw rolnych jest w dobrej kondycji i wymaga jedynie minimalnej pracy.

Obecnie w ofercie jest 100 nieruchomości, ale możliwe, że w najbliższym czasie pojawi się 400 kolejnych.

Podobnie jak w przypadku nieruchomości w Zungoli, także tutaj trzeba się zobowiązać do remontu w ciągu trzech lat. Inaczej można stracić kaucję w wysokości 5000 euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cge8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cge8s