Trwa ładowanie...

Możesz nie kupić alkoholu po 22.00. Prezydent podpisał ustawę

Możliwość wprowadzenia przez samorządy zakazu sprzedaży alkoholu po 22.00 i ograniczenia liczby sklepów monopolowych w obrębie gminy czy sołectwa. Takie zmiany wprowadza podpisana przez prezydenta przepisy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Możesz nie kupić alkoholu po 22.00. Prezydent podpisał ustawęŹródło: Archiwum prywatne
d1zagh5
d1zagh5

Prezydent podpisał we wtorek nowelizacje ustaw o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz o bezpieczeństwie imprez masowych.

O podpisaniu tych ustaw oprócz kilku innych poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta.

Wideo: jak alkohol wpływa na zdrowie?

Znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi daje gminom możliwość ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach pomiędzy 22.00 a 6.00.

d1zagh5

Teraz samorządy będą mogły także ograniczyć liczbę zezwoleń na sprzedaż wszystkich napojów alkoholowych, czyli także takich, które zawierają mniej niż 4,5 proc. alkoholu.

Kolejna rzecz - gminy będą mogły określić maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu odrębnie dla sołectw, dzielnic i osiedli.

Nowe przepisy wprowadzają też zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Dotychczas zakaz dotyczył tylko określonych miejsc: ulic, placów czy parków.

Miejsca przeznaczone do spożycia alkoholu to na przykład ogródki piwne.

d1zagh5

Z kolei nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych wprowadza zasadę, że sprzedaż i podawanie alkoholu w czasie trwania imprezy masowej będzie mogła być prowadzona tylko przez podmioty posiadające jednorazowe zezwolenie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1zagh5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zagh5