Trwa ładowanie...
d1sba4o
d1sba4o

MR: 36 miast i gmin podpisze listy intencyjne ws. rozwoju elektromobilności

Warszawa, 26.01.2017 (ISBnews) - Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpiszą 20 lutego listy intencyjne z 36 miastami i gminami w sprawie rozwoju elektromobilności, podało Ministerstwo Rozwoju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1sba4o

"Władze 36 miast i gmin zadeklarowały chęć współpracy z instytucjami rządowymi na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju branży elektromobilności oraz wprowadzenia pojazdów elektrycznych do komunikacji miejskiej. Uroczystość odbędzie się 20 lutego br. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

W podpisanie listów intencyjnych zaangażowany jest także Związek Miast Polskich.

Program Elektromobilności ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla upowszechniania korzystania z pojazdów elektrycznych, w tym głównie zbiorowego transportu miejskiego, opartego zarówno o autobusy elektryczne, jak i pozostałe środki transportu wykorzystujące napęd elektryczny wraz z infrastrukturą ładowania.

d1sba4o

"Efektem wdrażania Programu Elektromobilności z perspektywy miast jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez m.in. ograniczenie zanieczyszczeń powietrza, obniżenie hałasu oraz poprawę dostępności i komfortu komunikacji miejskiej" - podsumowano.

Cel strategiczny zakłada 1 mln samochodów elektrycznych na polskich drogach w 2025 r.

(ISBnews)

d1sba4o

Podziel się opinią

Share

d1sba4o

d1sba4o